Simtiem ventspilnieku un pilsētas viesu sestdien, 5. decembrī, apmeklēja rekonstruēto Ventspils Tirgus laukumu.
Fotogrāfijas no Tirgus laukuma atklāšanas pasākuma skatīt attēlu galerijā.
Lai kopā ar tirgus zvanu torņa zvaniem iezvanītu tirgus laukuma atdzimšanu, piedalītos ķekatnieku rīkotās izdarībās, noskatītos cirkus mākslinieku priekšnesumus un iepirktos Ziemassvētku tirdziņā.
Tirgus laukums izveidots kā tūrisma objekts, kur turpmāk varēs ne vien nopirkt svaigus produktus, bet arī sajust vēsturisko tirgus atmosfēru. Tirgus laukums ir ieguvis jaunu bruģakmens segumu, ar kuru ir iezīmēta vēsturiskā 18. gs. tirgus saimniecisko būvju atrašanās vieta un pamatu kontūras, kas dod iespēju tūristiem iepazīties ar vēsturisko Tirgus laukuma būvju izvietojumu. Tāpat uzbūvēta īpaša „Tirgus aka” ar pilsētas ģerboņiem, radot iespēju tūristiem un citiem tirgus apmeklētājiem ūdeni lietot ne tikai dzeršanai, bet arī lai nomazgātu tirgū iegādātos augļus un dārzeņus. Saulainā laikā aka darbosies arī kā saules pulkstenis, savukārt no tās pamatnes laukuma iesegumā izvērstas četras līnijas, kas norāda uz četrām debess pusēm.
Kā centrālais rekonstruētā tirgus laukuma objekts uzstādīts zvanu tornis ar pulksteni, kas simbolizē kādreiz rātskungu nerealizēto ieceri Rātsnama tornī uzstādīt pilsētas centrālo laikrādi. Pulkstenī apvienota laika un skaņu saspēle, izvietojot pulksteni un zvanu rindas. Trīs pulksteņu ciparnīcas katra sniegs atšķirīgu informāciju – Latvijas laiku, Mēness fāzi un attiecīgo nedēļas dienu. Apaļās stundās pulkstenis atskaņos dziesmas „Pie dzintara jūras” melodiju, bet plkst. 12:33 un 00:33 ar Ulda Marhilēviča dziesmas „Uz priekšu, Kurzeme” piedziedājumu ieskandēs īpašo Ventspils laiku. Zvanu torņa ēkā atradīsies arī atraktīvs elements – lieli skaitāmie kauliņi, kā arī tēlnieka Gļeba Panteļejeva veidota svaru, tilpumu un mēru ekspozīcija.
Tirgus laukums rekonstruēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda, Ventspils pilsētas domes un valsts budžeta finansējumu projekta „Ventspils pilsētas vēsturiskā centra atjaunošana tūrisma attīstībai” ietvaros. Projekta kopējās izmaksas ir 533 761,68 LVL, t.sk. Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 450 284,40 LVL un valsts budžeta dotācija 23 841,39 LVL, kā arī Ventspils pilsētas domes finansējums 59 635,89 LVL.