Rosina savilkt jostas?

Jautājums uzdots: Guntis 09. janvāris

Labdien,

Ventiņā ir publicēts raksts:
https://www.ventasbalss.lv/zinas/ekonomika/49741-budzeta-prognoze-rosina-savilkt-jostas

Šeit tiek skaidroti iemesli kāpēc ir kā ir. Viss skaidrs, valdība pacēla algas bērnu dārza audzinātājiem, skolotājiem. Tāpat tika pacelta minimālā alga. Izdevumu kategorijā ir pacēlusies četrkārt elektrības cena, Euribor, nevaldāma inflācija.

Man, kā pilsētas patriotam, ir nelieli jautājumi par pilsētas ieguldījumiem pēdējos gados un varbūt varat sniegt atbildi par finanšu rādītājiem šiem objektiem? Cik tie ir ienesuši pilsētas maciņā?
1. Rodeļu trase – vai tiešām pārdomāta būvniecība? Darbojas arī ziemā, bet kaut kā neredzu tūristu pūļus, bet personāls, apkopes, uzturēšana taču maksā. Tāpat tur uzbūvē stāvlaukumu, kaut arī viens jau ir, bet ja jau daudz tūristu, tad vajag.
2. Gāliņciema bibliotēka – ja pilsētā jau ir divas lielas bibliotēkas, tad kāpēc guļamrajonā nepieciešama vēl viena? Nevarētu teikt, ka pilsēta milzīga un nebūtu iespējams nokļūt līdz tām.
3. Brīvdabas muzeja administratīvā ēka – kā tieši šī būve uzlabos finanšu rādītājus? Vai tas ir tas par ko būtu jātērē milzu nauda?
4. Koncertzāle “Latvija” – atveru mājas lapu un redzu, ka tur notiek viens koncerts nedēļā… Paralēli vēl ir Jūras vārti un Kultūras centrs, kur var notikt koncerti.(Protams katrai iestādei savs priekšnieks, administrācija utt.)
5. Reņķu dārza velotrase? Vai tas ir tas kas šobrīd nepieciešams? Ņemot vērā, ka ir izbūvēts veloceļš līdz Būšnieku ezeram?
6. Ventspilī ir 3 futbola stadioni un neviena virslīgas komanda. Liekas, ka olimpiskā stadiona laukums arī diezgan kārtīgi jāuztur, jo tur jau laistīšanas sistēmas un viss pārējais.
7. Tad vēl tādi seni sīkumi kā sulu terminālis, graudu terminālis, konfekšu rūpnīca Pobeda un citi veiksmes stāsti.

Nevarētu noliegt, ka problēmas sākās tajā brīdī, kad sāka revidēt ostu, kur grozījās pamatīga nauda un amati.
Vai tiešām vadība ar pilsētas flagmaņu partiju priekšgalā jau gadu desmitiem ir rïkojusies prātīgi un saimnieciski, pēc principa “naudas nav”, kā to skaidro Lemberga kungs? Vērojot amatpersonu atalgojumu, man izskatās, ka vaina nav minimālajā, audzinātāju un skolotāju algās…

Ar cieņu
Guntis


  • Ventspils valstspilsētas pašvaldība

    Atbilde: Ventspils valstspilsētas pašvaldība 13. janvāris

    Atbild: pašvaldības iestāde “Ventspils osta”
    Komentējot piezīmi par sulu termināli, graudu termināli u.c. uzņēmumiem, lai ko arī būtu domājis komentāra autors, šeit jāpiekrīt, ka tie tiešām ir veiksmes stāsti, jo visi šie uzņēmumi strādā, dod darbu ventspilniekiem, maksā nodokļus valstij un pašvaldībai. Tie ir privāti uzņēmēji, kas maksā ēku un zemes nomas maksas Ventspils brīvostai, bet Ventspils pašvaldībai saistībā ar šiem uzņēmējiem nerodas nekādi finansiāli apgrūtinājumi. Rūpniecības attīstība Ventspilī ir unikāla Latvijas mērogā, jo šobrīd Ventspilī tiek saražots visvairāk rūpnieciskās produkcijas uz vienu iedzīvotāju. Lielākā daļa no saražotās produkcijas tiek eksportēta.
    Attiecībā uz Ventspils ostu un tā dēvēto ostas reformu, kas turpinās jau piekto gadu, jāpaskaidro, ka kopš 2019.gada nogales Ventspils brīvostas pārvalde lieto Ventspils valstspilsētas pašvaldības īpašumu bez atlīdzības. Nav zināms, ka šāda situācija būtu jebkad bijusi kādā citā ostā un tā, protams, negatīvi ietekmē pašvaldības budžetu. Laikā, kad valsts un pašvaldība kopīgi darbojās publiskā personā Ventspils brīvostas pārvaldē, sadarbība notika arī pilsētas infrastruktūras attīstīšanā un uzturēšanā. Katrā gadījumā pašvaldība turpinās veikt darbības, lai atgūtu savu īpašumu un gūtu no tā ienākumus pašvaldības budžetā.

47 komentārs

  1. Silvija

    Silvija, 13. janvāris 2024 - 20:19

    Man šķiet, ka Gāliņciema bibliotēka un Pārventas bibliotēka ir tieši vietā, katrā pilsētas galā, lai bērniem ir ko darīt, sevišķi tiem, kuriem nav pulciņu un kuriem labāk atrasties pieskatītā vidē, nevis uz ielas. Turklāt Gāliņciems turpina augt, tur liels potenciāls. Par Pārventu nerunājot. Domāju, ka sabiedrību, precīzāk, ventspilniekus interesē, kur pašvaldība, ceļot jaunus objektus, bija plānojusi dabūt līdzekļus esošo projektu uzturēšanai. Šobrīd Vizium ir jauna ēka, pēc 10 gadiem sāksies visādi brīnumi. Gan jau tie brīnumi ir jau redzami gan akvaparkā, gan baseinā, gan bibliotēkās. Esmu noteikti bibliotēkas patriots, es nelasu grāmatas, bet ņemu žurnālus un tur vienmēr man palīdz ar visiem maniem jautājumiem gan par banku, gan latvija.lv, gan eparakstu, gan komunālām lietām. Man personīgi vienalga par koncertzāli un Viziumu.

  2. Kurzemes filharmonija

    Kurzemes filharmonija, 12. janvāris 2024 - 16:37

    Labdien!
    SIA “Kurzemes filharmonija” darbojas ar mērķi veicināt un attīstīt dažādu žanru profesionālo skatuves mākslu Ventspilī un Kurzemes reģionā, veidot un pildīt daudzfunkcionāla, dinamiska un starptautiski konkurētspējīga kultūras centra funkciju, nodrošinot iedzīvotājiem kultūras pieejamību. SIA “Kurzemes filharmonija” kopš 2009. gada ir teātra nama “Jūras vārti”, un kopš 2019. gada koncertzāles “Latvija” apsaimniekotājs un repertuāra veidotāja.
    SIA “Kurzemes filharmonija” pamatdarbība tiek organizēta koncertzālē “Latvija”, pamatojoties uz kopīpašuma apsaimniekošanas līgumu, kas noslēgts starp SIA “Kurzemes filharmonija”, MIKC “Valsts Ventspils Mūzikas vidusskola” un Ventspils pašvaldības iestādi “Komunālā pārvalde”. Ēka – Valsts Ventspils Mūzikas vidusskola ar koncertzāles funkciju – ir kopīpašums starp Ventspils valstspilsētas pašvaldību un Kultūras ministriju. Ēkas noslodze tiek organizēta sekojošā proporcijā – Valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas organizēts mācību process 67% un SIA ”Kurzemes filharmonija” organizēti kultūras pasākumu norise 33% apmērā.
    Koncertzāles “Latvija” noslogojumu veido ne tikai SIA “Kurzemes filharmonija” un telpu nomnieku organizēti pasākumi, bet arī Ventspils Mūzikas vidusskolas pasākumi. SIA “’Kurzemes filharmonija” koncertzālē “Latvija” pārsvarā organizē akadēmiskās mūzikas koncertus, savukārt teātra namā “Jūras vārti” populārās mūzikas koncertus.
    Pasākumu skaits pa nedēļām un mēnešiem mainās, bet vidēji SIA “Kurzemes filharmonija” koncertzālē “Latvija” organizē 3-5 pasākumus mēnesī, teātra namā “Jūras vārti” attiecīgi 5-7 pasākumus mēnesī. Koncertzāles “Latvija” un teātra nama “Jūras vārti” mājas lapās (www.koncertzalelatvija.lv un http://www.jurasvarti.lv) ir iespējams sekot līdzi piedāvājumam, kas tiek regulāri papildināts.
    SIA “Kurzemes filharmonija” visiem vēl laimīgu, mierpilnu un radošu Jauno 2024. gadu! Uz tikšanos pasākumos koncertzālē “Latvija” un teātra namā “Jūras vārti”.

  3. SIA Olimpiskais centrs

    SIA Olimpiskais centrs "Ventspils", 11. janvāris 2024 - 09:39

    Rodeļu trase ir investīciju projekts ar mērķi attīstīt jaunu, vissezonas tūrisma pakalpojumu Ventspils pilsētā un tādējādi piesaistīt pilsētai tūristus, kas dod ekonomisku pienesumu. Šī objekta būvniecība tika realizēta ar valsts budžeta atbalsta programmas līdzfinansējumu. Rodeļu trase tika atklāta 2023. gada 10. jūnijā un līdz gada beigām to bija izmantojuši jau 80 000 apmeklētāju. Rodeļu trase viennozīmīgi ir būtisks ieguvums Ventspils Piedzīvojumu parkam un visai tūrisma nozarei Ventspilī. Plānojot šāda objekta būvniecību, tika ņemta vērā līdzīgu objektu pieredze Lietuvā, Polijā, Čehijā un citās Eiropas valstīs, kur tās ir būvētas un darbojas jau ilgāku laiku. Visu apmeklēto Rodeļu trašu operatoru pieredze liecina, ka trases ir apmeklētas un tūristus piesaistošas. Protams, arī rodeļu trases noslogojumu ietekmē sezonalitāte, tas tika ņemts vērā, apsverot projekta īstenošanu. Ziemas sezonā rodeļu trase un slēpošanas kalns “Lemberga hūte” ar savām aktivitātēm veido kompleksu piedāvājums, jo slēpošanas kalna apmeklētāji labprāt izklaidējas arī rodeļu trases nobraucienos.

    Futbola laukumi Katoļu ielā un Pārventas sporta kompleksā ir izveidoti pie skolām. Šo futbola laukumu izbūvi ir līdzfinansējusi Latvijas Futbola federācija. Tas darīts ar nolūku, lai futbola laukumus varētu ērti izmantot ne tikai futbola klubu sportisti, bet arī skolu skolēni. Tāpat šos futbola laukumus noteiktos laikos izmanto pilsētas iedzīvotāji. Tādējādi, tiek panākta laukumu izmantošana visas dienas garumā. Divos sporta klubos – biedrībās Ventspils Olimpiskā cerība un Ventspils Jauniešu futbola klubs – 2023. gadā Ventspilī ar futbolu nodarbojas ap 280 bērnu un jauniešu vecumā no 5 līdz 21 gadam. Futbola klubi ir izveidojuši kopumā 11 komandas, kuras piedalās Latvijas jaunatnes futbola līgas čempionātā, kā arī komanda JFK “Ventspils” spēlē Latvijas čempionāta 1. līgā. Arī bērnudārzu audzēkņiem Ventspilī ir iespēja rotaļu veidā iepazīties ar futbola pamatelementiem, ko 2023.gadā izmantoja vairāk nekā 30 bērnu. Treniņu nodarbības notiek gan futbola laukumā Pārventas sporta kompleksā, gan futbola laukumā Katoļu ielā 40. Ziemas periodā papildus tiek izmantota Pārventas sporta kompleksa zāle, sporta nama Centrs zāle u. c. sporta bāzes. 2023.gada septembrī tika saņemts Izglītības kvalitātes valsts dienesta rīkojums, ka sekmīgi akreditētas futbola skolas Ventspils īstenotās profesionālās ievirzes programmas futbolā 20V (audzēkņiem līdz 16 gadiem). Nākotnes plānos ir licencēt V30 programmas futbolā vidusskolas posma audzēkņiem. Arī Latvijas Futbola federācijas Akreditācijas komisija veic jaunatnes futbola klubu darba novērtējumu un 2023. gadā ir piešķīrusi Futbola akadēmijas statusu biedrībai Ventspils Olimpiskā cerība un finansējumu 54 000 eiro apmērā. Akadēmijas statusu saņēmušo organizāciju uzdevumi ir gatavot spēlētājus Latvijas nacionālajai izlasei un jauniešu izlasēm un Latvijas virslīgas čempionātam un nodrošināt visus apstākļus profesionālu futbolistu sagatavošanai.

    1. Programma

      Atbilde: SIA Olimpiskais centrs "Ventspils"

      Programma, 11. janvāris 2024 - 11:35

      Vai varētu arī palūgt tādu pašu, izsmeļošu atbildi par Piejūras akvaparku? Ekonomisko pienesumu, piesaistītās atbalsta programmas un trešo personu līdzfinansējuma apmēri, kuri minimizē pašvaldības finanšu slogu uz Piejūras akvaparku?

      1. SIA

        Atbilde: Programma

        SIA "Olimpiskais centrs "Ventspils"", 11. janvāris 2024 - 12:17

        Pludmales akvaparks tika uzbūvēts 2002. gadā un visus šos gadus ir bijis iecienīts aktīvās atpūtas objekts vasaras sezonās. Tas apmeklētājiem ir atvērts trīs mēnešus gadā. Pēdējos desmit gados kopumā Pludmales akvaparkā bijuši vairāk kā 230 tūkstoši apmeklētāju, līdz ar to vidējais apmeklējumu skaits vienā sezonā ir 23 tūkstoši. Apmeklētāju skaits katrā sezonā, protams, atkarīgs no laika apstākļiem. Visu gadu ūdens atrakciju un SPA pakalpojumi tiek piedāvāti arī Ūdens piedzīvojumu parkā, tādējādi abi šie parki vasaras mēnešos nodrošina kompleksu akvavparku un SPA piedāvājumu, un izvēles iespējas dažādos laika apstākļos.

  4. Jānis Ventspilnieks

    Jānis Ventspilnieks, 11. janvāris 2024 - 08:38

    Es tikai pateikšu, ka ir baigais prieks lasīt tik saturīgu diskusiju Ventspilī. Vēl pirms pāris gadiem tas šķita neiespējami un likās, ka te dzīvo tikai divu veidu cilvēki – nozombētie un nobijušies. Bet, izrādās, ir arī veselais saprāts un ir potenciāls pilsoniskai sabiedrībai kā normālās pilsētās.

  5. Puzes baznīca

    Puzes baznīca, 10. janvāris 2024 - 20:32

    Gribētu šo arī pašķetināt: “Pildot pilsētas domes rekomendācijas, iestādes un kapitālsabiedrības meklē iespējas sabalansēt savus izdevumus šim gadam. Viens no risinājumiem var būt ilgstošo vakanču, kas saglabājušās daudzu gadu garumā, likvidēšana.”
    Kā tieši ilgstošu vakanču likvidēšana var kaut ko ietaupīt? Ja amatā neviens nestrādā un vieta ir brīva, tad kuram par šo tiek maksāts? Tagad arī jāmaksā alga tiem, kuri nav pieņemti darbā? Es šo Vītoliņa kunga vārsmu nesaprotu.

    1. Alnis

      Atbilde: Puzes baznīca

      Alnis, 11. janvāris 2024 - 11:31

      Šo vakanču atalgojumi tiek paredzēti budžetā. Un vakancēm piederīgo pienākumu pildīšana tiek, piemēram, ņemta kā ārpakalpojums vai iedota kā papildus slodze, ar papildus samaksu kādai citai štata vienībai.
      Ja šādu vakanci likvidē, tad attiecīgie darba pienākumi tiek iekļauti esošā štata vienībā, bez papildu samaksas. Tā rodas ietaupījums.
      Budžetā ir jāparedz visas iespējamās izmaksas to sastādot, arī algas. Arī vietās, kur sastādīšanas brīdī nav darbinieka. Jo citādi brīdi, kad sāktu strādāt darbinieks, nebūtu no kā viņam maksāt algu, ja tāda nebūtu paredzēta budžetā.

  6. Haha

    Haha, 10. janvāris 2024 - 16:15

    Haha, domes trollis pieslēgts diskusijai, bet kad sāksim saņemt oficiālas atbildes no pašvaldības iestādēm un pašas domes?

  7. Guntis

    Guntis, 10. janvāris 2024 - 12:14

    Labdien!
    Ļoti patīkami, ka acīmredzot Ventspilī cilvēki māk diskutēt un to dara arī publiski. Beidzot mēs paceļam tēmas, par kurām visi zina, bet iepriekš klusēja. Ventspils ir nonākusi ļoti apskaužamā situācija, kad nauda ir beigusies un turpmākie gadi solās būt arvien grūtāki. Skaidrs, kad Brīvosta pārgāja savā paspārnē, tad beidzās to naudu “trallināšana pa labi un kreisi”. Ne velti pilsētā runāja, ka domes un pašvaldību iestāžu vadītājiem ir divas algas – viena no domes, otra no Brīvostas (par to ļoti labi varam pārliecināties amatpersonu deklarācijās). Tagad, kad par Brīvostas naudu vairs nevaram bišk pievilkt budžetu, bet infrastruktūras objekti ir uzcelti un to apsaimniekošana prasa naudu – ir jāsavelk jostas! Tieši tā, jāsavelk jostas, jo iespējams tā visi bija tikai tāda ilūzija, ka esam bagāti un varam celt visu ko vēlamies, bet nākotne tiem nav un nebūs. Muļķīgi Vītoliņa kungam ventasbalss intervijā bija pieminēt bērnudārza darba laiku saīsināšanu vai pedagogu algas palielināšanu kā dēļ nauda beigsies, bet turpinājumā lasīt to, ka pašvaldībai bija ļoti svarīgi pabeigt stāvlaukumu Krustkalna ielā, Renķa dārzā izveidot vēl vienu velosipēdu trasi (viena kalnā, otra ir 2. vidusskolas telpās un tagad būs trešā + skeitparks, kuram arī prasās atjaunošana). Tiešām tās ir mūsu prioritātes? Ventspils prioritātes? Mums pilsētā ir piecas (5!) bibliotēkas – Galvenā bibliotēka, Pārventas bibliotēka, Ventspils augstskolas bibliotēka, Mūzikas bibliotēka un tagad arī Gāliņciema bibliotēka. Skaisti, protams, taču vai pirms Gāliņciema bibliotēkas būvēšanas kāds izrēķināja cik tā izmaksās uzturēšanā? Bibliotēka pati par sevi ir sevis nepelnošs objekts tikai pilsētas labklājībai. Un nevajag atbildi, ka tā bija Eiropas nauda un to vajadzēja izmantot… Eiropas nauda beidzas tieši pie lentīšu pārgriešanas un turpmākais jau ir pamatīgs pašas pašvaldības maciņš. Mūzikas bibliotēka? Tur strādā atsevišķs personāls? Vai tad tiešām bez tādas atsevišķas struktūrvienības nevarējām iztikt? To nevarēja apvienot ar galveno bibliotēku un tajā nebija to 10m2, kurā ietilpināt tos CD diskus? Vienmēr Brīvostu un to reformas ir viegli vainot, taču labāk nevajag, jo kravu apgrozījums jau gadus desmit krītas! Un iespējams ir jāpaskatās to pamatā, kāpēc tā notiek?

    1. Švabra

      Atbilde: Guntis

      Švabra, 10. janvāris 2024 - 15:34

      Visas problēmas pamatā bija lielummānija, būt labākam, jeb citiem vārdiem lepnība jeb godkāre vienmēr noved pie sasistas siles.

      Piekrītu iepriekšāteiktajiem, zīmuļu projekti:

      1. Koncertzāle- izmaksas pat neatsver ieguvumu sabiedrībai.

      2. Vizium- nevajadzīgs projekts. Pie kam, ja turpmāk valsts dotēs tikai 2 interešu izglītības iestādes katrā reģionā, t.i, Kurzemē- kas notiks ar Jaunrades namu vai Digicentru? Kuru torpedēs?

      3. Gāliņciema bibliotēka- bez komentāriem.

      4. Akvaparks piejūras- sen nododams ilgtermiņa nomā privātajam, protams, ja kāds vispār gribēs ņemt. 

      5. Kempings- nododams ilgtermiņa nomā privātajam. 

      4.5.- izdevumi nav jādotē no pašvaldības budžeta.

      Ventspils ir jāatver konkurencei visās jomās, būvniecības veikali, atkritumu apsaimniekošana, komunālie, utt., jo tikai tā tas radīs algu pieaugumu iedzīvotājos.

      Pareizi viens teica, ko līdz ražošanas uzņēmumi, ja algas vidējās tur 1100 EUR uz PAPĪRA!!!

    2. Kristaps

      Atbilde: Guntis

      Kristaps, 10. janvāris 2024 - 16:00

      Jā, baigā trallināšana, atjaunotas skolpas, bērnudārzi. Labiekārtoti parki, sakārtoti iekšpagalmi un ēkas – tīrākā notrallināšana..

      Un salīdzināt reķņa dārzā plānoto veloparku ar divām BMX sacensību un treniņu trasēm – to var cilvēks, kam velosports ir kaut kas svešs.. kāds, kam ledus tuvāks..Kam tik tiešām naudas notrallināšana mīļa.

      “Eiropas nauda beidzas tieši pie lentīšu pārgriešanas” – nu ja melo, tad vismaz ticamāk. Visos objektos, kuri būvēti par “Eiropas naudu” arī pēc to atklāšanas turpinās dažādi pasākumi, kas tiek veidotu projektu ietvaros – iesaku kādreiz tos apmeklēt, tad jums radīsies priekšstats par to, kas patiesībā pilsētā notiek. Projekti jau nav tikai par ēku uzcelšanu. Projekti ir par teju visu – par aktīvu atpūtu, par izglītību, par iekļaujošu izglītību, par pārkvalifikāciju, par pakalpojumu pieejamību, un tos visus iekļauj ikdienas darbos, tādejādi nodrošinot to, ka šo jauno ēku, jauno projektu darbība arī turpmāk tiek līdzfinansēta no projektiem.
      Ja neej nekur, tad palasi pilsētas ziņu lenti – par to visu ir simtiem rakstu un publikāciju, kā to nosaka projektu noteikumi.
      Var redzēt, ka kāds te profesionālis ir samazgu liešanā, ne strādāšanā un reālas informācijas iegūšanā.

      1. Mieru, tikai mieru

        Atbilde: Kristaps

        Mieru, tikai mieru, 10. janvāris 2024 - 18:34

        Vai, kāds te viens rupjš un lecīgs! Vai tā tevi skolā mācīja?

    3. Konduktors

      Atbilde: Guntis

      Konduktors, 11. janvāris 2024 - 15:28

      Ne mūzikas, ne gālenes bibliotēkas nerodas no jauna. Tās jau bija, sevišķi Gālenē. Gan jau kāds darbinieks ir jāpaņem klāt, bet tik un tā tie nav kaut kādi jauni projekti. Un kur vēl labāka vietā mūzikas bibliotēkai, ja ne mūzikas skolā? Kaut kāda loģika tur ir, ne? OK, pirms tam bija mūzikas lasītava galvenajā bibliotēkā, bet mūzikas bibliotēka tomēr ir gan ar plašāku piedāvājumu, gan precīzāku atrašanās vietu. Par Gālenes bibleni vispār diži diskutēt negribas. Nu, nebūtu labāk, ja to projektu vienkārši apturēti, pakāšot jau iztērēto un Eiropas finansējumu. Tā kā pietiek kliegt un celt paniku, ja vien tas nav pašmērķis.

  8. vadims

    vadims, 10. janvāris 2024 - 11:18

    Lai uz fona ka valstī diez kas nav mums tiek radīts fons ka Ventspilī viss ir uz tip top, bet tā diemžēl nav.

    1. Kristaps

      Atbilde: vadims

      Kristaps, 10. janvāris 2024 - 15:53

      Izbrauc ārpus Ventspils un apskaties, parunājies kā iet citās pašvaldībās tepat Kurzemē… Vienmēr var gribēt labāk, protams, bet Ventspilniekiem būtu grēks sūdzēties.

      1. Roberts

        Atbilde: Kristaps

        Roberts, 10. janvāris 2024 - 16:39

        Šī diskusija nav saistīta ar sūdzēšanos, bet gan ar konstruktīvu diskusiju par pašvaldības un tās iestāžu pieņemtajiem lēmumiem un nākotnes lēmumiem, kas vēl jāpieņem. Citējot Šefu no Ventas Balss raksta: “ Jāprot no malas paskatīties – varbūt to nevajag, varbūt vajag savādāk. Varbūt vajag likvidēt, varbūt apvienot. Runa ir par efektīvu resursu izmantošanu. Tas ir smags izvēles ceļš, kas jādara katru dienu.”

      2. vadims

        Atbilde: Kristaps

        vadims, 11. janvāris 2024 - 11:06

        Es personīgi nesūdzos bet tieši otrādi Domes amatpersona pacēla jautājumu par ”iespējamo” jostas savilkšanu. Nav ne mazāku šaubu ka jaunie projekti kuri nodoti tautas acīm ir ieguldījums nākotnē bet katrai Pašvaldībai tepat Kurzemē ir savas īpatnības un atšķirības.

  9. Liene

    Liene, 09. janvāris 2024 - 19:36

    Piekrītu viedoklim! Papildu vēlējos ieminēties par šo apkures sezonu, kas, maigi sakot, ir smaga. Katru gadu Lemberga kungs uzstājas savā video uzrunā ar rādāmkoku rāda grafikus un stāsta cik zems siltumenerģijas tarifs ir Ventspilī, šogad tas, protams, izpaliek. Bazūnēšana, ka Ventspils ir valsts valstī ar pazūd, jo ir pienācis brīdis, kad no pašvaldību izlīdzināšanas fonda jāņem no citām pašvaldībām finanses, lai pilsēta spētu pastāvēt.
    Ironiski, ka pašvaldība runā par investīciju un uzņēmēju piesaisti, jo neatceros, kad “tūrisma galvaspilsētā” pēdējo reizi ir atvērta kāda jauna, moderna viesnīca. Pilsētas viesi tūrisma sezonā var booking un airbnb meklēt apartamentus, jo Ventspilī ļoti trūkst vietu kur palikt. Protams, dome nebūvē viesnīcas, bet ja jau prot piesaistīt uzņēmējus, tad nebija ienācis prātā, ka ja pilsētas apmeklētājam būtu iespēja palikt modernā naktsmītnē, tad tas palielinātu dienu skaitu cik ilgi šeit paliek, līdz ar to arī pilsētai palielinātos ieņēmumi?

    1. Finansists

      Atbilde: Liene

      Finansists, 10. janvāris 2024 - 10:12

      Gudri spriedelēt katrs var, arī Lienes, Roberti, Gunti un Kapteiņi no dīvāna. Nevienam neesot ienācis prātā, ka vajadzētu modernu viesnīcu? Tiešām, ko mēs darītu bez tādas Lienes, kura no investīciju piesaistīšanas darba brīvajos brīžos, savas miljonu vērtās idejas par jaunas viesnīcas nepieciešamību pauž forumā :)! Kāpēc rūpnīcas un rūpniecību vajag? Var taču silikona ieleju un Volstrītu ar biržu te izveidot, mums jau pilna pilsēta ar augstākās raudzes programmētājiem un finansistiem, kas sēž bez darba, tie būtu gatavi arī uz Ventspili pārcelties no Londonas, teica Roberts ar Kapteini.

      1. Roberts

        Atbilde: Finansists

        Roberts, 10. janvāris 2024 - 10:43

        Interesanti, ka te regulāri korektus ieteikumus un jautājumus, kas izteikti pieklājīgā formā, “aprej” kāds, kas nevis diskutē par izteikto ieteikumu vai komentāru, bet metas virsū tā autora personībai. Turklāt neviens no komentāriem nav “viss slikti,” bet gan korektā veidā izteikti priekšlikumi vai uzdoti jautājumi no ventspilniekiem, kam rūp mūsu pilsēta un tās nākotne. To sauc par pilsonisko sabiedrību. Priecājos, ka Ventspilī tāda stiprinās.

        1. Finansists

          Atbilde: Roberts

          Finansists, 10. janvāris 2024 - 16:04

          Bet nu nopietni, ko dod tādi ieteikumi kā “mums vajag modernu viesnīcu”, “labi apmaksātas darba vietas, vēlams finanšu vai informācijas tehnoloģiju jomā”? Vai tiešām jums šķiet, ka neviens pašvaldībā līdz šim par to nav domājis? Salīdzinot kāda Ventspils bija pirms gadiem 40 un kāda tā ir tagad, ventspilnieki tiešām var būt laimīgi, bet te jūs spriedelējat, ka nevajadzēja koncertzāli, sporta bāzes, bibliotēkas, tūrisma objektus, rūpnīcas un ostas terminālus nevajag.

          1. Roberts

            Atbilde: Finansists

            Roberts, 10. janvāris 2024 - 17:07

            Jā, pilsētā daudz laba paveikts. Par to paldies! Te gan vēlos atturēties no pieejams – ja uzdod jautājumus, tad ir “pret”. Tā nav. Šī diskusija nav saistīta ar sūdzēšanos, bet gan ar konstruktīvu diskusiju par pašvaldības un tās iestāžu pieņemtajiem lēmumiem un nākotnes lēmumiem, kas vēl jāpieņem. Citējot Šefu no Ventas Balss raksta: “ Jāprot no malas paskatīties – varbūt to nevajag, varbūt vajag savādāk. Varbūt vajag likvidēt, varbūt apvienot. Runa ir par efektīvu resursu izmantošanu. Tas ir smags izvēles ceļš, kas jādara katru dienu.”

          2. Roberts

            Atbilde: Finansists

            Roberts, 10. janvāris 2024 - 21:53

            Tas ir labs jautājums pašvaldībai. Attiecībā par tiem 40 gadiem piekrītu. Visā Ventspils pastāvēšanas laikā pilsēta nav bijusi tik skaista un tik labi labiekārtota. Arī ventspilniekiem tik daudz pilsētas nodrošinātas iespējas labi pavadīt laiku nav bijis. Objektīvi tas attiecas arī uz dzīvi Latvijā. Kopumā tik labi kā tagad nekad kā tauta neesam dzīvojuši. Vēl nekad. Ja atskatamies Ventspilī par periodu no 1990.gada, tad nenoliedzami ir paveikts milzīgs darbs, grandiozas pārmaiņas uz labo pusi. Tomēr jāatceras, ka no šodienas līdz Govju parādei, pirmajiem drošajiem ostas termināļiem, tikko atjaunotai pilij, pirmajai labai pilsētas infrastruktūrai vai Latvijā pirmajai Zilā karoga pludmalei šķir vairāk gadi kā no šiem notikumiem līdz 1990.gadam. Nenoliedzami ir jauni sasniegumi arī tagad.

      2. Kristaps

        Atbilde: Finansists

        Kristaps, 10. janvāris 2024 - 15:50

        mhm, pašvaldība taisīs modernu viesnīcu.
        Liepājā ir kāda moderna pašvaldības viesnīca???? TAS IR PRIVĀTS BIZNESS, kurā pašvaldība nevar līst.
        Ja grib modernu viesnīcu, tad pašiem jāatloka piedurknes un jāsāk strādāt, nevis jāgaida, ka kāds to uztaisīs. Ja jau tas tik vienkārši – ej , uztaisi to viesnīcu un piķis nāks aumaļām, nebūs te jāsūkstas.

    2. Liene

      Atbilde: Liene

      Liene, 10. janvāris 2024 - 15:47

      Un jūs gribat teikt, ka apkures tarifs tika pacelts pagājušajā gadā no zila gaisa????
      Es nemanīju jūsu sūdzības brīdī, kad citur valstī apkures tarifs pieauga kosmiski, bet Ventspilī bija nemainīgs. Kur tad bija jūsu uzslavas domes vadībai par to, ka bija iespēja to pirmo sezonu pārlaist mierīgi UN SAGATAVOTIES nākamajai, jo bija skaidri zināms, ka tarifs pieaugs, jo izmaksas VISAM pieauga! Tad nevienu labu vārdu te nemanīju no tiem, kas sūdzas par tarifa pieaugumu!

      Lietas, pakalpojumi, preces paliek dārgāki, pašvaldība nevar taisīt kaut kādus barterus un iepirkt kaut kādus kreisos nelikumīgos materiālus, viss iet ar iepirkumiem, un izvēlēties var tikai zemāko cenu. Nu kāda ir tā zemākā cena, tāda ir. To jau pašvaldība vairs nevar ietekmēt. Bet pie pirmās iespējas tarifs tiek samazināts, ne tā? To atkal neminat!

      1. Roberts

        Atbilde: Liene

        Roberts, 10. janvāris 2024 - 16:33

        Apkures tarifa jautājums tika pacelts savlaicīgi šīs platformas sadaļā: https://www.ventspils.lv/faq/siltuma-tarifi-2/

        Tas viss beidzās ar preses konferenci, kurā pasmīkņāja par pilsētnieku, kas šo jautājumu bija pacēlis šajā platformā.

        1. Alnis

          Atbilde: Roberts

          Alnis, 11. janvāris 2024 - 11:26

          Kādam liekas, ka pasaule griežas ap viņu.. Apkures tarifu izmaiņas tiek skaidrotas. Kas mani pārsteidz – kur bijāt, kad mums tarifs nemainījās, bet citviet pieauga mežonīgi? Nemanīju uzslavas pašvaldībai…
          Visu nosaka iepirkumi un Regulators. Pašvaldība uz savu galvu nevar regulēt tarifus un dempingot cenu, tas ir pretlikumīgi. Bet nu ir politiķi tagad mūsu domes sastāvā, kam tādas lietas tīk… tie, kas hokejam naudu paši pielemj, tad paši saliek savās kabatās, bet pie visa vaino “domi”.
          Kā tad bija – vietējā “hokeja zvaigzne” beidzot atmaksāja naudu domei, ko tiesa piesprieda?

  10. Roberts

    Roberts, 09. janvāris 2024 - 17:21

    Šaubu nav, ka mūsu pašvaldības vadība ir sarežģītā situācijā. Tā īsti pirmo reizi nākas griezt vizienos, ko pilsētnieki redzēs un izjutīs uz savas ādas. Grūti pašam graut to, ko pats esi cēlis.

    Esmu totāls pilsētas patriots, tomēr nespēju saprast: “Vēl viens iespējamais risinājums – bēnudārzu darblaika saīsināšana. «To jau dara citas pašvaldības,» zināja teikt Vītoliņš.” Nu kas tas par murgu. Bērnus, pa lielam, kāds aiz brīva prāta tur dārziņā ilgāk? Tās ir ģimenes, kur vecāki strādā, tādejādi maksā nodokļus un papildina pilsētas budžetu. Ja nav kur bērnu atstāt, tad ko – vai nu pieaug izdevumi par auklīti vai cieš darbs, jo “man bērns jāizņem no dārziņa.” Tieši ģimenes ar esošiem vai potenciāliem bērniem ir centrālais elements, kas var radīt “uzrāvienu”.

    Vienīgais optimālais pilsētas ilgtermiņa formāts ir absolūts fokuss tieši uz strādājošajiem un iedzīvotāju ienākuma nodokli maksājošajiem. Vēl lielāks uz darba vietām ar labu atalgojumu – virs valstī vidējās algas. Nekādas “pilsētas, kur ciena pagātni” kā pirmo no vēstījumiem. Forši, ka būvē rūpnīcas, bet rūpnīcās atalgojuma griesti ir daudz zemāki kā citās jomās. IT, finanses, atbalsta pakalpojumi. Tur gan mazākas investīcijas telpās nepieciešamas, gan arī reizēs lielākas algas. Tātad arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi lielāki. Pakalpojumu centri citu valstu uzņēmumiem.

    Pilsēta ir skaisti iekārtota. Ir izdarīts viss, lai fokusētos uz labi apmaksātām darba vietām. Šobrīd cv.lv Ventspilī ir 16 vakances. Tieši rūpnīcās viszemākais atalgojums. Ražošanas darbinieks 739-813 EUR alga pirms nodokļu nomaksas apstākos, kad valstī minimālā alga ir 700 EUR, bet vidējā darba samaksa ap 1549 EUR (oficiālie statistikas dati: https://stat.gov.lv/lv/statistikas-temas/darbs/alga). Neliekas, ka šis ir pareizais virziens šobrīd. Nu vismaz ne ar tik milzīgu fokusu.

    Gribētos saprast, kāpēc pilsētas industrializācijas politikā ir tik izteikts fokuss uz rūpniecību, kur raksturīgs zemāks atalgojums, tātad arī zemāki iedzīvotāju ienākuma nodokļu ienākumi pilsētai. Var jau būt, ka tur ir kādi īpaši detalizēti modeļi un aprēķini apakšā. Bet varbūt arī tikai “revolucionārā pārliecība” līdzīgi kā ar “naudas nav.” Pilsētas budžets pamatā iegūst tikai un vienīgi no labi apmaksātām darba vietām, par kurām tik maksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Ne no saražotās produkcijas cenas vai peļņas un izmaksātajām dividendēm, ne no tā, cik tālu produkciju eksportē. Protams, valstiski pareizi būtu caur likumu pašvaldības motivēt arī ar citu nodokļu ieņēmumiem, bet tas jau ir cits temats.

    1. Kapteinis

      Atbilde: Roberts

      Kapteinis, 09. janvāris 2024 - 17:43

      Domāju, ka atbilde slēpjas tajā par to rūpnīcu vakancēm un fokusu uz darba vietām rūpnīcās – Lembergs, Vītoliņš un pārējie ir PSRS ekonomikas skolas produkti. Tā doma, ka viss būs labi, bet galvenais lai tik kaut ko ražo neiztur kritiku. Lai būtu kārtīgas algas un līdz ar to arī nodokļi vajag ražotājus, kas ražo produktus kam ir augsta pievienotā vērtība. ”Pobeda” konfekšu fabrikā algas nevar būt lielas, jo pats gala produkts ir lēts, un arī pieprasījums nav tas augstākais.
      Pilsētā ir sabūvēts daudzas lietas, ka sen jau bija jālikvidē, vai jāapvieno un jāpārbūvē – kaut, vai tas pats ūdens atrakciju parks pie enkuru parka – infrastruktūra jāuztur 12x mēnešus gadā, bet pats ūdens atrakciju parks strādā īsu periodu vasarā un viss. Risinājums? Vajag izbūvēt vienu kārtīgu zem jumta, lai var cilvēki izmantot visu cauru gadu, kas piesaista vietējos un tūristus – jā zinu, ka pie 6.vsk. viens jau tāds ir, bet viņš ir morāli novecojis un to attīstīt nav fiziski vietas. Pilsētā ir ļoti daudz, kas tendēts uz sezonālo tūrismu un pēc tam 9 mēnešu gadā tas nes tikai zaudējumus un jātērē nauda uzturēšanai.
      Mums vajag IT nozari, ja ražojam, tad ne jau konfektes un sērkociņus, bet gan preces ar augstu pievienoto vērtību. Vajag pārskatīt atpūtas un tūrisma objektus, lai tos padarītu efektīgus visu cauru gadu un nevis tikai vasaras sezonā. Jāpalīdz komersantiem ar investīcijām infrastruktūrā, lai viņi vēlētos atvērt šeit savus preču un pakalpojumu centrus.
      Diemžēl man izskatās, ka esošā varas partija vairs nespēj būt mūsdienīgi un joprojām rīkosies pa vecam, jo nāk no cita ekonomikas laikmeta domāšanas.

      1. Roberts

        Atbilde: Kapteinis

        Roberts, 09. janvāris 2024 - 19:19

        Pilnībā piekrītu. Distancējoties no jebkādām politiskām simpātijām, lūk, reti laba intervija, kur arī aizskarti šie jautājumi: https://www.ventasbalss.lv/zinas/sabiedriba/48239-intervija-ar-edgaru-ceporjus-ienesam-dome-jaunas-vesmas

      2. Liene

        Atbilde: Kapteinis

        Liene, 10. janvāris 2024 - 15:41

        Tu tā kā saproti, ka tā ir pašvaldība, nevis viņu privāts bizness? Pašvaldība nevar kaut ko ražot, to var uzņēmēji. Pašvaldība var palīdzēt piesaistīt uzņēmējus, bet nu ne jau kaut ko ražot. Tas ir tas, kas patiesi pietrūkst Ventspilī – iedzīvotāji, kas ir gatavi strādāt, paši veidot biznesus, uzņemties riskus.
        Mazos miestos cilvēki taisa kafejnīcas, paši cīnās par katru klientu, un pašvaldības tiem nedod nekādus atbalsta instrumentus – nodokļu atlaides, pasākumus, kas piesaistītu tūristus, pilsētas reklāmas – neko.
        Mums pilsēta nopietni strādā pie tūristu piesaistes, rada ar vien jaunas vietas, lai viesi uzturētos ilgāk, līdz ar to izmantotu gan ēstuves, gan naktsmītnes – un pat tad te sūdzas, ka PAŠVALDĪBA nav uztaisījusi boulingu. Nu pasaki, kurā pilsētā dome ir uztaisījusi boulingu?? Tas visur ir privāts bizness.

        1. Viesturs

          Atbilde: Liene

          Viesturs, 11. janvāris 2024 - 11:17

          Lūdzu atbildi uz jautājumu kā gadu gadiem uzņēmējiem tika likti šķēršļi, lai “ienāktu” Ventspilī. Kādreiz gribēja atjaunotajā Lielajā laukumā tirgot kafiju, bulciņas, saldējumu, likt krēslus tuvāk strūklakai, to tiešraidē pilsētas attīstības komisijas sēdē šādu ideju aizliedza realizēt, jo aizsegtu skatu gan uz strūklaku, gan koncertzāli. Kādreiz iespējams daudzi investori un uzņēmēji gribēja, saskaroties ar attieksmi un prasībām – vairs negrib, aizgāja uz citām pilsētām. Varbūt tāpēc citur ir, bet te nav?

    2. !

      Atbilde: Roberts

      !, 10. janvāris 2024 - 15:30

      Ar tiem dārziņiem jau ir tāds spilgts piemērs, ka valdība lemj, bet nekādi nedomā par to, kā tas realitātē izpildāms.
      Jā, pedagogiem ir vajadzīgas lielākas algas – nekādi neapšaubu. Bet, ja valsts lemj tās palielināt, tad var būt arī būtu jādomā par to, kā nodrošināt, lai pašvaldībām ir par ko tās algas samaksāt? Lai pašvaldībām nav jādomā par kādiem šādiem risinājumiem.
      Jūs sakāt, ka IT augstāks atalgojums, nekā rūpnīcās – jā, tā ir. Bet IT ir nozare, ko pašvaldība tā īsti nevar “nolikt” pilsētā. IT pārstāvji lielākoties var strādāt nepiesaistīti vietai, iespēju robežās pašvaldība jau ir izveidojusi IT nozares uzņēmumiem ēkas tur netālu no pils, kur atjaunoja to veco māju. Testdevlab tur darbojas, ja nemaldos. Bet rūpnīca tomēr nodrošina stabilāku darbinieku esamību, jo tas nav attālināts darbs, tie nav darbinieki, kas atbrauc, aizbrauc, esot deklarējušies jebkur. Rūpnīcas piesaista ģimenes, stabilus iedzīvotājus, kas deklarējas šeit, kas savukārt nodrošina, ka IIN nonāk atpakaļ pašvaldībā, nevis tiek citai pašvaldībai.
      Rūpniecība ir stabila visos laikos. Osta ir mainīga nozare, to ietekmē visi ārējie faktori, bet rūpniecība vieglāk pielāgojas izmaiņām, turklāt paralēli atbalsta citas nozares, to pašu ostu, nodrošinot tai kravas.

  11. Kapteinis

    Kapteinis, 09. janvāris 2024 - 16:10

    1. Par rodeļu trases funkcionalitāti ziemā tiešām var uzdot jautājumus, bet kopumā tas projekts nav slikts, jo dēļ rodeļu trases vismaz ”Lemberga hūtes” parkā bija cilvēki, kas tērēja naudu šogad, jo iepriekšējos gados tur bija mazāk un mazāk cilvēku.
    2. 100% piekrītu, ka lieks projekts – 3x bibliotēkas pilsētā ir kaut, kas neredzēts vēl Latvijā.
    3. Brīvdabas muzeja ēka cik saprotu kalpos dažādām izstādēm utt. – jeb kurā gadījumā bijusī ēka bija briesmīga un neatbilda nekādām mūsdienu prasībām.
    4. Koncertzāles projekts jāskata kopā ar visu lielo laukumu un strūklaku utt. – pilsētai mega prjekts, kas daļēji bija spiesta lieta, jo vecā mūzikas skola bija avārijas stāvoklī.
    5. Reņķa dārza vēlo trase tik tiešām šobrīd nevajadzīgs un lieks projekts – tos 800 000 eur labāk būtu tērēt dzīvokļu fonda vajadzībām.
    6. Par Olimpiskā centra stadionu ir runāts un runāts – LFF mēģināja pierunāt pašvaldību par ideju izbūvēt mākslīgo apgaismojumu, lai stadions atbilstu UEFA 2.kategorijas stadiona prasībām. Ja tur nespēlētu Nākotnes līgā JFK Ventspils, tad stadions praktiski būtu bez pielietojuma. Par tiem diviem mākslīgā zāliena laukumiem ir tā, ka viņi nepieciešami tam, lai var bērni un JFK Ventspils trenēties un spēlēt kamēr dabīgais zāliens nav lietošanas kārtībā agros pavasara mēnešos.
    7. Runājot par ostas termināļiem, tad tur ir darbs ar centrālās Āzijas valstīm par kravu piesaisti – ir izdevies piesaistīt ogļu kravas no Kazahstānas, bet vajag turpināt strādāt vēl, lai kāptu apgrozījums un tonnas.
    Esošā pilsētas flagmaņu partija nespēj piedāvāt neko jaunu, jo ja cilvēki pārāk ilgi sēž vienā vietā, tad viņi neredz, kas notiek sev apkārt, un arī nespēj normāli uztvert kritiku un ieteikumus kā varētu darīt savādāk. Kā salīdzinājumu var paņemt Liepāju, kas spēja piecelties kājās no Liepājas metalurga krīzes, un pat attīstībā iet krietni uz priekšu nekā tas bija agrāk, bet tur pilsētas vara dažreiz mainījās un nācās rēķināties ar dažādiem viedokļiem kā pilsētai vajag attīstīties.

    1. !

      Atbilde: Kapteinis

      !, 10. janvāris 2024 - 15:20

      Mans subjektīvs viedoklis, bet tas, ka bibliotēku vērtējat kā lieku projektu, pretēji rodeļu trasei jau vien šķiet kā zīme par jūsu inteliģenci.
      Jā, pilsētā ir vairākas bibliotēkas, bet tās ir ļoti apmeklētas. Bibliotēkas mūsu pilsētā ir vieta, kur bērni dodas pēc skolas un saturiski pavada laiku ārpus pulciņiem. Tur notiek apmācības, semināri. Ikviens, arī seniori un cilvēki ar invaliditāti var viegli nokļūt bibliotēkā un paņemt ne tikai grāmatas, bet saņemt arī dažādus pakalpojumus, izmantot datorus, lai samaksātu rēķinus. Bibliotēka mūsdienās nav tikai vieta, kur paņemt grāmatas lasīšanai.
      Katram no minētajiem projektiem ir sava mērķa grupa. Protams, nebūs visi projekti piemēroti un vajadzīgi visiem iedzīvotājiem. Bet jāatceras, ka pašvaldībai ir savas funkcijas, kas tai ir pilsētā jānodrošina un kas jāveicina. Tā nevar strādāt tikai pie tās, kas der, patīk un ir ērti visiem. Tai ir jāpilda savi, ar likumu uzliktie pienākumi. Tā pat pašvaldībai ir jādomā ilgtermiņā par to, lai šeit būtu cilvēki, kas samazinoties dzimstībai paliek ar vien grūtāk. Ir jādomā par jaunu iedzīvotāju piesaisti, vide ir jāveido, lai tā būtu pievilcīga jaunām ģimenēm.
      Ventspils iedzīvotāji jau nu galīgi nevar sūdzēties par to, ka pašvaldība veidotu kādus neapdomātus projektus. Visiem lielajiem projektiem to uztaisīšanai tiek piesaistīti dažādi projekti, finansējums caur tiem. Un pēcāk arī to uzturēšanai – ir daļa, kas ir pašvaldības funkcijas un to sedz pašvaldības budžets, bet visur klāt ir projekti un to finansējums. Tā ir muzejos, piemēram, muzejpedagoģiskās nodarbības. Tā ir Viziumā, tur esošās nodarbības un paša centra apmeklējums. Tā ir bibliotēkās ar tur notiekošajiem pasākumiem.
      Ventspilnieki vienkārši kārtējo reizi dzīvo burbulī, kurā ienākusi realitātes dvesma – krīze. Citās pašvaldībās jau pāris gadus tiek savilktas jostas, jo aiz vien tiek palielināts no valsts uzliktais slogs uz pašvaldībām, bet nekādi netiek palielināti pašvaldību budžeti no valsts puses, netiek piešķirti nekādi atvieglojumi, un valsts pieņem lēmumus, nekādā veidā nerēķinoties ar pašvaldībām, to budžetiem un to, kā tās šos lēmumus un uzliktos pienākumus spēs izpildīt.

      1. Roberts

        Atbilde: !

        Roberts, 10. janvāris 2024 - 17:16

        Labs, konstruktīvs komentārs. Nav šaubu, ka daudzas lietas nāk par labu. Principā pilnīgi viss augstāk uzskaitītais pilsētniekiem nāk par labu. Diskusijas esence ir par citu – ko no labā samazināt, ja spiedīgi apstākļi iestājušies. Kas no visa labā ir prioritārs. Jo viss labais maksā naudu. Mani “uzcep” publiski izteikumi, ka pirmsskolas izglītības iestāžu darba laiks tiek apsvērts kā viens no risinājumiem. Faktiski tas nozīmē, ka ietaupījums tiktu veidots uz auklīšu un audzinātāju algu fonda rēķina. Var jau būt, ka algu fondu saglabās esošo, samazinās slodzi un ietaupījumu radīs uz ietaupījumu, kas rodas no telpām utml.

        1. Alnis

          Atbilde: Roberts

          Alnis, 11. janvāris 2024 - 11:20

          Katram prioritātes ir citas. Senioriem, piedodiet, bet pilnīgi pie kājas par dārziņu darba laiku. Viņu prioritāte ir samazināti komunālie maksājumi, palielināti pabalsti un jauni bonusi senioriem.
          Jaunajiem speciālistiem, kuriem nav mazu bērnu vienaldzīgi ir kā senioru bonusi, tā dārziņu darba laiks. Viņiem svarīga ir vide apkārt un iespējas pilsētā.
          Katram ir savas prioritātes, un tas jau ir tas sarežģītākais tajā pašvaldības vadīšanā – rast kompromisu starp VISIEM iedzīvotājiem. Vienmēr būs pateicīgie un vienmēr būs neapmierinātie. Bet citādi tajā pašvaldībā nevar, jo tajā ir pārāk daudz dažādu komponenšu.

      2. Kapteinis atbilde !

        Atbilde: !

        Kapteinis atbilde !, 10. janvāris 2024 - 23:46

        Pasaku savu viedokli, kas šķietami ir jāmaina. Nauda ir tik cik ir, bet mums ir dažādi projekti, objekti, ēkas utt. – ir tādi, kas sevi atpelna, ir tādi, kas daļēji atpelna un ir tādi, kas nepelna vispār neko. Rodeļu trase tirgo biļetes un cilvēki vēl vismaz gadu, vai pat divus noteikti bieži izmantos šo izpriecu – tātad kaut kādu naudu tā sāk pelnīt atpakaļ, bet Gāliņciema bibliotēka nepelna neko, bet tā apkalpošanai un uzturēšanai katru mēnesi tiek tērēta pašvaldības nauda. Akvaparks pie enkuru parka ir objekts, kas manā skatījumā ir jāslēdz ciet un jālikvidē. Ideālā situācijā to vajadzētu pārbūvēt par akvaparku, kas strādā visu cauru gadu un ir iekštelpās, taču tam ir jābūt labākam par to, kas ir pie 6.vsk.
        Paredzētā velo trase Reņķa dārzā ir projekts par aptuveno summu 800 000 eur, bet kas sevi neatpelna un būs jāuztur, bet tai pašā laikā mēs varējām uzbūvēt slēgto futbola halli pilna izmēra kur var rīkot bērnu un jauniešu turnīrus visu cauru gadu kur piedalās citu valstu futbola skolas un atved sev līdzi vecākus, kas te tērē naudu un maksā par dalību turnīrā.
        Vajag pašiem braukt un runāt ar potenciālajiem komersantiem, kas vajadzīgs, lai viņi gribētu bāzēties šeit? Drīz būs iespēja cīnīties par militārās industrijas pīrāgu – plāno valstī ražot šaujampulveri, artilērijas lādiņus utt. – Patria bruņumašīnas montē Cēsīs, Korpusus šīm bruņumašīnām pilnībā metinās un izgatavos kaut kur Ķekavā – tas ir produkts ar augstu pievienoto vērtību nevis ”Pobeda” konfektes. Lai komersanti varētu atvest šurp cilvēkus ar ģimenēm vajag dzīvokļus, kas ir ielaista problēma un nav risināta daudzus gadus pilsētā – tagad gaidam pirmos asniņus Sinagogas ielā un Kuģnieku ielā, lai būtu kādi pieejami dzīvokļi, bet tas ir pilniens jūrā uz dzīvojamā fonda kopējo problēmu pilsētā.

        1. Alnis

          Atbilde: Kapteinis atbilde !

          Alnis, 11. janvāris 2024 - 11:16

          Tas ir pašvaldības objekts, kas pilda pašvaldībai uzliktās funkcijas – tur nevar dalīt “pelna vai nepelna”. Var skatīt to, cik izmaksā uzturēšanai un vai uzturēšanu veic no pašvaldības budžeta vai citiem resursiem. Un te lūk parādas tie projekti, apmācībās, semināri, izstādes, telpu nomas – ar šo bibliotēkas sedz uzturēšanas maksas. Tādēļ notiek šie projekti, un tādēļ mūsu biblitoēkas ir tik apmeklētas. Tajās notiek nodarbības, koncerti, izstādes.

          Jūs salīdzināt ļoti dažādas lietas un mēģināt tās vienādot – tas ir nepareizi. Ir jāskata katra no lietām savā kategorijā un jāanalizē atsevišķi, tikai tā var nonākt pie kaut cik loģiska sprieduma.

        2. SIA

          Atbilde: Kapteinis atbilde !

          SIA "Olimpiskais centrs "Ventspils"", 11. janvāris 2024 - 12:53

          Atbildot uz komentāru par Pludmales akvaparku, informējam, ka Pludmales akvaparks tika uzbūvēts 2002. gadā un visus šos gadus ir bijis iecienīts aktīvās atpūtas objekts vasaras sezonās. Tas apmeklētājiem ir atvērts trīs mēnešus gadā. Pēdējos desmit gados kopumā Pludmales akvaparkā bijuši vairāk kā 230 tūkstoši apmeklētāju, līdz ar to vidējais apmeklējumu skaits vienā sezonā ir 23 tūkstoši. Apmeklētāju skaits katrā sezonā, protams, atkarīgs no laika apstākļiem. Visu gadu ūdens atrakciju un SPA pakalpojumi tiek piedāvāti arī Ūdens piedzīvojumu parkā, tādējādi abi šie parki vasaras mēnešos nodrošina kompleksu akvavparku un SPA piedāvājumu, un izvēles iespējas dažādos laika apstākļos.

          1. Jānis

            Atbilde: SIA "Olimpiskais centrs "Ventspils""

            Jānis, 11. janvāris 2024 - 13:57

            Nav nekāda lielā jēga saukt ciparus, cik ir bijis apmeklētāju. Lūdzu, pasakiet, kādi ir kopējie izdevumi Pludmales akvaparka uzturēšanai un kādi ir ienākumi?

          2. viesis

            Atbilde: Jānis

            viesis, 16. janvāris 2024 - 09:31

            Kāpēc Olimpiskais centrs klusē un nesniedz atbildi uz šo? Vai vajag skaļi izstāstīt, kas par zemūdens akmeņiem jums tur slēpjas? vai arī paši pastāstīsiet?

          3. hokejists

            Atbilde: viesis

            hokejists, 16. janvāris 2024 - 15:00

            Varētu padomāt, ka ja tu kaut ko zinātu par datiem, tad klusētu! 😀 Tukša salmu kulšana, lai tik saceltu jezgu un liktu citiem izskatīties slikti! Pilnīgi atgādina kādu, kurš nesen tā knapi, knapi tika domes krēslu pasildīt uz brītiņu. Un tagad tik brēc apkārt, vainojot visu pasauli, tik sevi ne.

          4. SIA Olimpiskais centrs

            Atbilde: viesis

            SIA Olimpiskais centrs "Ventspils", 17. janvāris 2024 - 15:14

            Olimpiskais centrs “Ventspils” ir kapitālsabiedrība, kas tāpat kā citi uzņēmumi nodarbojas ar komercdarbību un aizsargā savu konkurētspēju. Detalizēti saimnieciskās darbības izdevumi un ieņēmumi ietilpst tādā komercinformācijā, kas netiek publicēta, lai nesamazinātu šo konkurētspēju.

          5. Kapteinis

            Atbilde: SIA "Olimpiskais centrs "Ventspils""

            Kapteinis, 11. janvāris 2024 - 21:04

            Varat lūdzu pateikt kāda ir bijusi ieņēmumu un izdevumu bilance 2023.g. akvaparkam pie enkuru parka? Vai vismaz pateikt kur var atrast šādu informāciju internetā ventspils.lv mājas lapā.

            Paldies jau iepriekš.

          6. ..

            Atbilde: Kapteinis

            .., 12. janvāris 2024 - 14:12

            Tev liekas, ka tas akvaparks nav populārs? Esi tur vasarā bijis? Vispār apzinies, cik daudz tūristu tas piesaista, kādu papildus apgrozījumu sniedz ēstuvēm un naktsmītnēm pilsētā?
            Saproti, ka pilsētā nevar skatīt katru objektu pašu par sevi, ir jāskata pilsētas piedāvājums kopumā?

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture