Projektu “Virtuālas biznesa atbalsta infrastruktūras izveide Baltijas valstīs” Ventspils Digitālais centrs īsteno Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007. – 2013. gadam ietvaros, kopā ar vadošo partneri – Klaipēdas Ekonomiskās attīstības aģentūru (Lietuva) un LCC Starptautisko universitāti (Lietuva).
Uzņēmējdarbībā pašā sākumā rodas ideja, tai seko pamatīgs darbs, lai ideja dzīvotu un nestu augļus. Pēdējo gadu ekonomiskā situācija Latvijā un pasaulē ir radījusi tādus apstākļus, kad jāsāk domāt, kā radīt konkurētspējīgākas idejas un strādāt divtik uzcītīgi un efektīvi, lai sasniegtu plānoto. Gan pieredzējušie, gan jaunie uzņēmēji vienmēr ir meklējuši valsts un pašvaldību atbalstu, kas brīvas ekonomikas tirgum patiesībā nav raksturīgi. Lai arī kāda būtu faktiskā tirgus situācija, Latvijas uzņēmējiem ir pieejami dažādi atbalsta veidi. Viens no tiem ir biznesa inkubators, kas, kā jau tā nosaukums vēstī, biznesa idejai palīdz attīstīties un izdzīvot īpaši labvēlīgā vidē. Biznesa inkubators jaunajam uzņēmējam sniedz iespēju strādāt ar savu biznesa ideju, rūpes par dažādām formālām un lieku laiku patērējošām lietām atstājot inkubatora speciālistiem. Biznesa inkubatori Latvijā aktīvi darbojas jau vairākus gadus, palīdzot uzplaukt un attīstīties jaunām idejām. Tomēr arī pašiem inkubatoriem ir jāattīstās. Pasaulē pirmo biznesa inkubatoru piedāvātais pakalpojums jaunajiem uzņēmējiem bija telpu noma. Šobrīd inkubatori kļūst virtuāli, piedāvājot visus atbalsta pakalpojumus, izņemot telpu nomu, tādā veidā ļaujot uzņēmējiem būt mobiliem.
Projekta mērķauditorija ir radošo industriju pārstāvji. Jau agrāk, tiekoties ar minēto nozaru uzņēmējiem, secinājām, ka IKT potenciāli spēj aptvert plašu ģeogrāfisko teritoriju un uzņēmēju un klientu loku, tādējādi palīdzot taupīt laika un naudas resursus, kā arī vienuviet nodrošinot izdevību apgūt jaunas zināšanas un saņemt neklātienes konsultācijas un tehnoloģisko atbalstu. Šī iemesla dēļ piedāvājam plašas iespējas – multimediju lietošanas un tiešsaistes apmācību kursus uzņēmējdarbības uzsākšanai, konsultācijas datortehnikas lietošanā un problēmu novēršanā, lietvedības dokumentu un failu uzglabāšanas sistēmas, attālinātu pieeju dažādām datorprogrammām, iespēju piedalīties videokonferencēs un piedāvāt savus ražojumus izsolēs utt.
Projektu plānots realizēt no 2011. līdz 2013. gadam un tā kopējās izmaksas ir 298 924 latu (425 331 euro), Ventspils kā partnera budžets projektā ir 165 159 latu (235 000 euro), tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums – 140 385 latu (199 750 euro) jeb 85 %; valsts budžeta dotācija – 8 258 latu (11 750 euro) jeb 5 %; Ventspils pilsētas pašvaldības finansējums – 16 516 latu (23 500 euro) jeb 10 %.