Ernests Zēbolds un Tomass Grīnbergs startēja BMX frīstaila pasaules kausa posmā

1

Saudu Arābijas pilsētā Dirijā aizvadīts Pasaules kausa sezonas pirmais posms BMX frīstailā, kurā startēja Ventspils olimpiskās vienības sportisti – Ernests Zēbolds un Tomass Grīnbergs. Ernests Zēbolds aizkļuva līdz pusfinālam un ieņēma 15. vietu, bet Tomass Grīnbergs sacensības noslēdza 32. vietā.

Pasaules kausā sportisti sacenšas trīs dienu garumā, aizvadot kvalifikāciju, pusfinālu un finālu.

Kvalifikācijā Ernests iegūstot 70,2 punktus ieņēma 18. vietu, kas ļāva iekļūt starp 23 labākajiem sportistiem pusfinālā. Tikmēr Tomass Grīnbergs ierindojās 32. pozīcijā, tādējādi noslēdzot sacensības.

Pusfinālā pirmajā mēģinājumā ventspilnieks Zēbolds par savu sniegumu saņēma 81,90 punktus. Otrajā mēģinājumā viņam uzdevās uzlabot savu sniegumu vēl vairāk. Tas ļāva tikt pie 82,20 punktiem. Pusfināla noslēgumā Zēboldam 15. vieta, kas neļāva kvalificēties sestdien gaidāmajam finālam. Līdz finālam pietrūka vien 0,90 punkti.

Šī būs gana nozīmīga sezona cīņā par ceļa zīmēm uz Parīzes Olimpiskajām spēlēm. Lielākajā sporta četrgades forumā redzēsim 12 vīru un tik pat daudz dāmu sportistus. Viena vieta automātiski pienāksies rīkotājvalstij – Francijai. Sešas vietas katrā dzimumā tiks sadalītas kvalifikācijas sērijā, kas risinās 2024. gadā no marta līdz jūnija. Divas vietas tiks vērtētas pēc aizvadītā gada pasaules čempionāta rezultātiem, bet trīs braucēji uz Parīzi noskaidrosies šī gada pasaules čempionātā Skotijā. Maksimālā pārstāvniecība vienai valstij būs divas kvotas katrā dzimumā.