Eiropas Kosmosa Aģentūras OPS-SAT laboratorijas vadītājs augsti novērtē Ventspils Augstskolas studenta Rodrigo Laurinoviča panākumus

1

Sekojot līdzi Ventspils Augstskolas studiju programmas “Elektronikas inženierija” studenta Rodrigo Laurinoviča panākumiem, stažējoties Eiropas Kosmosa Aģentūrā, vēlējāmies izzināt vairāk par Rodrigo ikdienu un to, kā jaunietis iejuties komandā. Pagājušā mēnesī Rodrigo Laurinovičs kopā ar Eiropas Kosmosa Aģentūras (EKA) OPS-SAT komandu saņēma Starptautisko SpaceOps balvu par izciliem sasniegumiem (International SpaceOps Award for Outstanding Achievement). Intervijā par Rodrigo ikdienu un mērķtiecīgo tiekšanos uz panākumiem EKA komandā, stāsta OPS-SAT laboratorijas vadītājs Deivids Evanss (David Evans).

Kā Jūs raksturotu Rodrigo kā komandas dalībnieku?

“Viņš ir ļoti patīkams un neticami strādīgs. Viena no viņa labākajām īpašībām, kas nostrādāja pieņemot viņu darbā, ir viņa spēja uzņemties jebko un atdot visu, lai nonāktu pie rezultāta. Pat ja viņam sākotnēji bija maza pieredze darba vidē, viņš drīz kļuva par neaizstājamu mūsu komandas sastāvdaļu, iegūstot ļoti dziļas un specializētas zināšanas dažās sarežģītās darbības jomās. Bet tajā pašā laikā, viņš ir gatavs dalīties ar zināšanām starp citiem komandas dalībniekiem. Komanda ir ļoti saliedēta, tāpēc Rodrigo tajā iejutās ātri un tagad ir pilnvērtīgs EKA komandas biedrs.”

Kā vērtējat Rodrigo paveikto darbu?

“Viņš, strādājot pie mums, ir kļuvis par pieredzējušu ekspluatācijas inženieri. Darbs ar kosmosa tehnoloģijām un satelītiem, īstenojot progresīvas metodes, kā, piemēram, FPGA (field-programmable gate array) pārprogrammēšanu orbītā, ir riskants. Lai gūtu panākumus, ir nepieciešama drosme un piesardzība, un Rodrigo piemīt abas šīs īpašības. Esmu norīkojis viņu kā atbildīgo sarežģītu eksperimentu veikšanā uz strādājoša satelīta. Un varu teikt, ka ne visiem tas būtu pa spēkam. Piemēram, nesen mēs saskārāmies ar būtisku anomāliju eksperimentālā procesora failu sistēmā. Rodrigo, kā parasti, uzņēmās atbildību par sarežģīta tehniskā risinājuma testēšanu un realizāciju, kas nepieciešams, lai novērstu problēmu. Tas nebija viegli un prasīja daudzas stundas, lai veiktu testēšanu, kas beidzās arī strupceļos. Taču testēšana noslēdzās veiksmīgi, jo Rodrigo atrada praktisku risinājumu. Es vienmēr būšu viņam par to pateicīgs.”

Kāds Jūsuprāt būs Rodrigo ieguvums no šīs pieredzes nākotnē?

“Viņa specializācija ir FPGA pārprogrammēšana orbītā. OPS-SAT misijas laikā tika parādīts, ka iespēja FPGA pārprogrammēt, satelītam atrodoties Zemes orbītā, sniedz nebijušas iespējas satelītu operatoriem. Attālinātā FPGA pārprogrammēšana ir OPS-SAT inovācijas pamatā, jo OPS-SAT ir pirmais EKA nanosatelīts, kas misijas laikā ir veicis šādas darbības. Mēs esam iemācījušies to, ka šī tehnoloģija ir efektīva, taču ar to ir jārīkojas uzmanīgi, jo jūs faktiski pārkonfigurējat daļu no procesora arhitektūras, satelītam esot Zemes orbītā. Esmu pārliecināts, ka, tiklīdz tehnoloģija tiks apgūta, tā radīs tādu pašu revolūciju, kādu savas karjeras laikā pieredzēju, attīstoties iegultajai programmatūrai kosmosa instrumentos. Iemaņas, ko Rodrigo jau ir apguvis OPS-SAT misijas laikā, tuvākajā nākotnē padarīs viņu par ļoti vērtīgu un pieprasītu darbinieku.”


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture