Kaķa taka – Ventspils Piedzīvojumu parks
Brīvdienās apmeklēju Kaķa taku Ventspils piedzīvojumu parkā, biju pārsteigta par dažiem drošības pasākumiem. Lai izstātos no trases ir jāiziet visi trases posmi, respektīvi, ja cilvēks kādu posmu nevar fiziski iziet ( vai kādam, nedod Dievs, pēkšņi paliek slikti) – nav iespējas jebkurā brīdī tikt lejā, kā tas ir, piemēram Siguldas meža kaķī ( pie katra posma ir trepes un, ja cilvēks jūt, ka vairs nespēj turpināt – jebkurā brīdī var izstāties). Novēroju, ka pēdējā (grūtākajā trasē) viena meitene vairs nevarēja tikt uz priekšu un viņas draugi gan tie, kas piedalījās aktivitātē, gan tie kuri stāvēja lejā – nezināja ko darīt.
Pati izgāju 4 trases un instruktoru/ piedzīvojuma parka darbinieku redzēju tikai apmācību posmā – turpmāk nevienu, kurš varētu palīdzēt turpmākās aktivitātes gaitā, tuvumā nemanīju.
Man galvā nepameta doma – ja nu kādā brīdī es nenoturos, nokrītu un palieku gaisā karājoties, kurš man varēs palīdzēt, ja nespēšu tikt pati atpakaļ? Kā arī vēlējos, lai kāds man iesaka kā pareizāk nolaisties pa trosi katra posma beigās, lai izvairītos no traumām – katrā ir sava veida drošība, lai cilvēks neietriektos kokā: vienā pamatīgi atsitu gāju pret paaugstinājumu, vēl vienā, kuras galā bija tīkls, trieciens bija tik spēcīgs, ka mani atmeta atpakaļ līdz troses vidum un tad draugs kaut kā mani mēģināja aizstumt līdz galam (labi, ka nebiju viena vai ar kopā ar kādu īsāku cilvēku, kurš mani nemaz nevarētu aizsniegt).
Mans ļoti silts ieteikums būtu padomāt, lai vismaz kāds piedzīvojuma parka darbinieks uzraudzītu, kas notiek takas grūtākajos posmos, lai, ja gadījumā kādam ir nepieciešama palīdzība, vai ieteikums, būt kāds kas varētu palīdzēt.
10 komentārs
Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.