Nereti pasažieri uzskata, ka autobusa biļete ir tikai papīrīts. Patiesībā autobusa biļete ir oficiāls dokuments, un tajā jābūt iekļautai noteiktai informācijai, kas saistīta ar pakalpojumu: datums, laiks, maršruts u.c.. Ja informācija ir nepilnīga un neatbilst normatīvo dokumentu prasībām, autobusa biļete ir uzskatāma par nederīgu.
Viens no patīkama brauciena priekšnoteikumiem sabiedriskajā transportā ir derīga braukšanas biļete. Tāpēc pasažieriem biļetes tūlīt pēc biļetes iegādes būtu jāpārbauda, vai tā ir derīga, tas ir, vai tā satur visu nepieciešamo informāciju un atbilst pasažiera vajadzībām.
Pilsētas sabiedriskajā transportā biļetē jābūt redzamai šādai informācijai: pilsētas nosaukums; biļetes numurs un sērija; biļetes cena; pārvadātāja un biļešu tirgotāja rekvizīti (nosaukums un nodokļu maksātāja numurs); atlaide, ja tāda ir piešķirta; PVN un norāde “kopā apmaksai”.
Izmantojot Ventspils pilsētas sabiedrisko transportu, aicinām pasažierus pievērst uzmanību biļetes cenai un salīdzināt, vai tā atbilst naudas summai, kas samaksāta biļetes iegādes brīdī.
Starppilsētu un novada maršrutos informācijā, kas iekļauta biļetē, ir nelielas atšķirības, ko nosaka tas, vai biļete iegādāta autoostas kasē vai pie autobusa vadītāja. Taču arī šeit būtu jāpārbauda, vai biļetes cena sakrīt ar reāli samaksāto naudas summu. Tāpat jāpievērš uzmanība tam, vai biļetē pareizi ierakstīts brauciena sākumpunkts un galapunkts. Biļete, ko iegādājas autoostas kasē, satur arī citu derīgu informāciju, piemēram, iekāpšanas platformas un sēdvietas numuru, kā arī brauciena datumu un laiku, ko arī iesakām pārbaudīt.
Ja tiek pārvadāta lielāka bagāža vai mājdzīvnieks, jāiegādājas bagāžas biļete, ko var izdarīt pie konkrētā reisa autobusa vadītāja. Iepriekšpārdošanā bagāžas biļetes iegādāties nevar. Jāievēro, ka pasažieriem, kuram ir tiesības uz braukšanas maksas atvieglojumiem, bagāžas pārvadāšanai atlaides netiek piemērotas, un viņiem, tāpat kā pārējiem pasažieriem, ir jābūt derīgai braukšanas biļetei (nulles biļete). Ventspils pilsētas sabiedriskā transporta maršrutos par bagāžas pārvadāšanu vienkārši jāiegādājas otra braukšanas biļete.
Bez maksas pārvadā kruķus, bērnu ratiņus, invalīdu ratiņkrēslus (ja ir klāt persona, kas šos palīglīdzekļus izmanto), rokas bagāžu (60x40x20 cm), kā arī suni, kas sniedz pavadoņa vai asistenta pakalpojumu.
Biļete ir uzskatāma par vienīgo oficiālo dokumentu, kas apliecinapasažiera tiesības izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus. Tāpēc tā ir ne tikai jāiegādājas, bet arī jāpaņem, jāpārbuada un jāsaglabā līdz brauciena beigām. Tam ir vairāki iemesli:
1.pasažieris bez biļetes ir uzskatāms par “zaķi”, un šajā gadījumā kontrole pasažierim var piemērot līgumsodu par braukšanu bez biļetes ( “Ventspils reisam” tie ir 25 eiro) vai izsēdināt no autobusa;
2.nepaņemta biļete veido nekorektu statistiku par reisa vai visa maršruta pieprasījumu, un tas var būt iemesls to slēgšanai.