Esam pie sasistas siles!
Labdien.
Nesen izlasīju, ka ir izstrādāts Latvijas Lielo pilsētu asociācijas darbības stratēģija līdz 2027.g.
Un man izlasot rakstīto diemžēl sabojāja garstāvokli tur redzētie skaitļi.
Demogrāfijas prognozes līdz 2030.g. paredz, ka iedzīvotāju skaits samazināsies sekojošās valstspilsētās.
Rēzekne -20%
Daugavpils -17%
Jēkabpils -16%
Liepāja -16%
Ventspils -14%
Jelgava -8%
Rīga -3%
Ogre 0%
Valmiera 0%
Jūrmala +2,3%
Man rodas nopietns jautājums pie mūsu pilsētas vadības (it īpaši J.Vītoliņa un A.Lemberga), kuri ir pie mūsu pilsētas stūres kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas.
Kā tas nākas, ka Valmiera spēj noturēt iedzīvotāju skaitu praktiski nemainīgu, kamēr mēs līdz 2030.g. plānojam zaudēt 14% no mūsu pilsētas iedzīvotājiem?
Ko Valmieras pilsētas dome ir spējusi izdarīt tādu ko mēs nebijām izdarījuši gadiem?
Varbūt vajag paņemt kādu konsultāciju pie Valmieras pilsētas vadītāja, lai viņš/viņa pastāsta kāpēc viņiem sanāk labāk nekā mums?
Varbūt Valmieras pilsētas vadība nevis visā vaino Kariņu, bet izdara tās lietas un darbus kur mēs esam ļoti iepalikuši?
Ar nepacietību gaidu atbildi un viedokli kāpēc ir tik nesamērojama atšķirība demogrāfijas dendencē starp Valmieru un Ventspili?
Šeit ielikšu informācijas avotu kur es kaut ko tādu atradu – ticiet vai nē, bet tas ir izlasāms mūsu pašu Ventasbalss portālā.
https://www.ventasbalss.lv/zinas/sabiedriba/50219-valstspilsetam-tuvako-gadu-laika-jastiprina-ekonomiska-sociala-un-vides-noturiba
9 komentārs
Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.
Atbilde: Ventspils valstspilsētas pašvaldība 11. aprīlis
Atbild Ekonomikas un iepirkumu nodaļa:
Labdien!
Ekonomikas un iepirkumu nodaļa ir sagatavojusi atbildi uz Jūsu jautājumu par iedzīvotāju skaita prognozi.
Jūsu informācija ir no Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izstrādātās Latvijas valstspilsētu darbības stratēģijas 2027. Stratēģiju gatavoja pieaicinātie konsultanti, kas šo konkrēto prognozi, bez izvērtējuma paņēma no 2019. gadā gatavotiem Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas “administratīvi teritoriālās reformas” pamatojuma dokumentiem. Minētajos dokumentos analīzi bija veikusi karšu izdevniecība “Jāņa sēta”, kas arī bija gatavojusi iedzīvotāju skaita prognozi. Uz šādiem datiem tika gatavota neizdevusies reforma, kas solīja pašvaldībām lielākas iespējas, bet šobrīd publiski dzirdams, ka pašvaldībām budžeta iespējas ir būtiski sarukušas.
Kā savu darbu ir veikusi karšu izdevniecība “Jāņa sēta” mums nav zināms, bet iepazīstoties ar viņu veikto analīzi var secināt, ka iedzīvotāju skaita sarukumu viņi plānojuši ar aprēķinu – jo tālāk no Rīgas, jo lielāks iedzīvotāju skaita sarukums. Izņemot pierīgu un Valmieras novadu.
Iedzīvotāju skaits ir tieši atkarīgs no iedzīvotāju iespējas iegūt labi apmaksātu darbu, kas izskaidro pierīgas pašvaldību apdzīvotību. Valmieras novads ir ilgstoši bijis ar augstāko eksportējošas apstrādes rūpniecības īpatsvaru Latvijā. Tomēr, jau trešo gadu Ventspils pārsniedz Valmieru, vērtējot saražotās produkcijas apjomu uz vienu iedzīvotāju un eksporta īpatsvars pārsniedz 90% no saražotās produkcijas, kas ir augstākais rādītājs Latvijā. Mūsu pilsētai vēl diemžēl ir priekšā izaicinājumi noturēt tranzīta nozarē nodarbināto skaitu, jo ģeopolitisko iemeslu dēļ divas reizes samazinājies pārvadāto kravu apjoms un iespējams vēl samazināsies.
Pašvaldības ceļš uz šiem labākajiem Latvijā apstrādes rūpniecības rezultātiem ir sācies jau 2002. gadā. Šajā laikā pašvaldība kopā ar Ventspils brīvostas pārvaldi ir piesaistījusi vairāk kā 20 apstrādes rūpniecības komersantus. Šis darbs tiek turpināts un Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome turpina strādāt pie industriālā parka izveides.
Tāpat risinot īres mājokļu pieejamības problēmu pilsētā uzņēmējdarbības veicināšanai un jaunu speciālistu piesaistes sekmēšanai, Pašvaldība atbalsta jaunu daudzdzīvokļu māju būvniecību, esošo ēku rekonstrukciju par daudzdzīvokļu mājām. Kā arī pašvaldība ir gatava sniegt atbalstu komersantiem, kas ALTUM programmas ietvaros vēlētos būvēt pilsētā jaunas daudzdzīvokļu mājas.
Pašvaldības attīstības programmas virsmērķis ir iedzīvotāju skaita saglabāšana pilsētā uz ko vērsti visi programmas rīcības plānā pašvaldībai veicamie uzdevumi un pasākumi.