Par daudzdzīvokļu māju jumtu remontiem un nomaiņu
Jautājums uzdots: Jautājums, kas uzdots laikrakstā “Ventas Balss” 22.oktobris
Pilsētas dome atbalsta privātus uzņēmējus, līdzfinansējot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju celtniecības projektus. Es vēlētos, lai dome arī līdzfinansētu daudzdzīvokļu māju jumtu remontu un nomaiņu. 2000. gados uzņēmums Ventspils nekustamie īpašumi nez kāpēc nomainīja jumta segumu dažām mājām, nomainot šīferi pret citu materiālu, kas kalpo daudz mazāk. Ir pagājuši 20 gadi, un šie jaunie jumti sāka tecēt, tie tagad atkal ir jāmaina, bet šoreiz jau uz iedzīvotāju rēķina! Un vecie šīfera jumti joprojām kalpo un kalpos vēl daudzus gadus! Kāpēc, nomainot šīferi pret citu jumta segumu, nejautāja iedzīvotāju viedokli, bet tagad liek maksāt par jumta nomaiņu? Lai pilsētas uzņēmums Ventspils nekustamie īpašumi tagad maina jumtus par saviem līdzekļiem!
0 komentārs
Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.
Atbilde: Ventspils valstspilsētas pašvaldība 23. oktobris
Atbild: Ventspils nekustamie īpašumi
Pašvaldības SIA “Ventspils nekustamie īpašumi” veic dzīvojamo māju uzturēšanas remontdarbus atbilstoši šo māju tehniskajam stāvoklim, saskaņojot uzdevumus un plānoto finansējumu ar mājas īpašniekiem. Veicot apjomīgākus remontdarbus vienmēr tiek izvērtēta iespēja piesaistīt ārējo finanšu atbalstu.
Ventspilī liela daļa daudzdzīvokļu māju ir celtas pagājušā gadsimta 60 – 70_tajos gados. Šo māju jumtu segumiem tika lietots azbestcementa šīferis, kura normatīvais kalpošanas laiks gan noteikts 40 gadi, bet, iespējams, šī būvizstrādājuma sliktās kvalitātes dēļ, tā tehniskais stāvoklis vairākām mājām bija ļoti slikts. Mainoties likumdošanai, no 2001. gada 1. janvāra Latvijā aizliegta jebkuru azbesta un azbestu saturošo materiālu lietošana un pārdošana, tādēļ jaunajiem jumtu segumiem, atbilstoši tajā laikā pieejamajai tehniskajai informācijai, tika izvēlēts vispiemērotākais jumta seguma materiāls – viļņotās bitumenizēto materiālu loksnes. Šāda materiāla kalpošanas laiks arī ir noteikts 40 gadi, taču secinām, ka mūsu klimatiskajos apstākļos tas ir izrādījies neatbilstošs.