Par ēku uzturēšanu kārtībā

Jautājums uzdots: Par sakoptu pilsētu 13. marts

https://jauns.lv/raksts/zinas/598170-riga-eku-ipasniekiem-plano-noteikt-pienakumu-no-fasades-notirit-grafiti-zimejumus
Rīga plāno ieviest saistošos noteikumus, kas paredz beidzot cīņu pret ķēpājumiem. Par šo jau šeit ir iepriekš runāts, bet līdz šim pašvaldība ar savām komisijām/komitejām ir pievērusi aci uz to, ka mūsu skaistā pilsēta tiek degradēta ar šiem ķēpājumiem un reti kurš īpašuma saimnieks cīnās ar šo problēmu.
Varbūt tomēr pašvaldība var ieviest savos saistošajos noteikumos arī to pašu ko Rīga? tiem, kuri nesakārto savu fasādi, tiem liekam lielo NĪN likmi vai sodu.
Lūdzu nerakstiet standarta frāzi, ka mums ir jāziņo policijai, ja redzam ķēpātājus. Šeit ir runa par to, ka ir jātiek galā ar jau saķēpāto nevis jāmēģina tikai pie rokas pieķert. Tas attiecas arī uz elektrības skapjiem, saķēpātajiem soliņiem un t.t.
Varbūt 2024. gads beidzot būs tas gads, kad pašvaldība pieķersies šim jautājumam?
No vienas puses rūpējamies par pilsētvidi un stādām puķes ielu malās, bet no otras puses pie puķu dobes stāv elektrības skapis uz kura ir uzzīmēts vīrieša dzimumloceklis. Sakārtojam Renķa dārzu, uzstādām bērnu spēļu iekārtas, bet ignorējam to, ka viņas regulāri tiek apķēpātas, bet tīrīšana notiek ar sakostiem zobiem pāris reizes gadā.
Kaut kā greizi tas viss te notiek.


  • Būvniecības administratīvā inspekcija

    Atbilde: Būvniecības administratīvā inspekcija 14. marts

    Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Būvniecības administratīvā inspekcija (turpmāk – BAI) informē, ka jau šobrīd Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.7 “Ventspils pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi” paredz, ka būves īpašnieks savlaikus veic īpašuma uzturēšanas darbus, remontdarbus – ēku un būvju fasāžu renovāciju, tai skaitā notīrot, vai pārkrāsojot noķēpātas fasādes.
    Vienlaikus BAI informē, ka tā aicina ēku īpašniekus atjaunot ēku sienu krāsojumu. Tāpat BAI vērš uzmanību uz to, ka šo apzīmēto ēku īpašnieki gadījumā, kad tiek noķēpātas to īpašumu fasādes, ir cietušie, kuriem tiek nodarīti materiālie zaudējumi, jo krāsojuma atjaunošana nav lēta. Ievērojot, ka ēku fasāžu apķēpāšana ir sveša īpašuma bojāšana, par ko ir paredzēta atbildība, arī Ventspils Pašvaldības policija ir iesaistījusies pārkāpēju atrašanā un vairākkārt ir aizturējusi ēku apķēpātājus.
    Pateicamies par ieinteresētību Ventspils pilsētvides sakārtotībā.

3 komentārs

  1. interesanti

    interesanti, 18. marts 2024 - 17:32

    Cien. Būvniecības administratīvā inspekcija
    Īsti nav saprotama Jūsu atbilde. Tātad var noprast, ka mums nav ilgstoši apķēpātas ēkas pilsētā par kurām neviens nerūpējas? Ja Jūs izietu ārā pilsētā pastaigāties, tad ķēpājumus nebūtu iespējams atrast?
    Vai arī Jūsu teiktais ir jānolasa tā, ka ēkas sienu krāsot ir tik dārgi, ka mums ir jāpieņem, ka tas netiks darīts un nāksies skatīties uz ķēpājumiem?
    Viens ir tas ko Jūs rakstāt šeit, bet tad ir reālā situācija dzīvē.
    Kādi tad īsti ir sodi par noķēpātas ēkas nesakārtošanu konkrētā laika periodā?
    Cik daudz sodus esat uzrakstījuši 2023. gadā?
    Nekā personīga, bet tiešām izbrīna tas, ka kādam liekas, ka pilsētā tiek kontrolēti ķēpājumi un to skaits ilgtermiņā samazinās ne palielinās. Realitātē ķēpājumu skaits tikai palielinās.
    Tie paši “pelmeņi” uz prospekta. Cik tad nu dārgi ir to “tuneli” izkrāsot ar balto krāsu? Tomēr partijas biedrs ignorē, ka viņa īpašums ir nosmērēts un principā uz centrālās ielas atrodas ķēpājumu siena.
    Tāpēc arī gribu inspekcijai jautāt – kas tiek darīts, lai ķēpājumu relatīvais skaits pilsētā ar katru gadu samazinātos? Vai tas šobrīd tiek realizēts Jūsuprāt?

    1. ??

      Atbilde: interesanti

      ??, 19. marts 2024 - 13:47

      Ēku īpašnieki ir atbildīgi par ēku uzturēšanu kārtībā. Bet par ķēpājumu izdarīšanu atbildīgi ir ķēpātāji un attiecīgi būtu arī jāsoda. Te ir jāprot nodalīt tās lietas.
      Protams, ēku īpašniekiem savas ēkas jāuztur kārtībā. bet kā jebkurš remonts -tas maksā naudu. Un tad rodas jautājums – kāpēc man ir jāsedz kāda noziedznieka radītie zaudējumi?? Un kur garants, ka dienu vai nedēļu pēc pārkrāsošanas kāds neģēlis atkal neapzīmēs manu māju?

      Ir jābūt kādai samērībai – mani sodīt par to, ka policija nav noķērusi kādu huligānu, kurš bojā manu īpašumu – kāds sakars!

    2. Būvniecības administratīvā inspekcija

      Atbilde: interesanti

      Būvniecības administratīvā inspekcija, 22. marts 2024 - 14:16

      Atbild Būvniecības administratīvā inspekcija:
      Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Būvniecības administratīvā inspekcija (turpmāk – BAI) informē, ka tā regulāri aicina ēku īpašniekus atjaunot ēku bojātās fasādes, tai skaitā sienu krāsojumu. Tāpat Ventspils Pašvaldības policija iesaistās pārkāpēju apzināšanā un aizturēšanā. Tomēr vēršam uzmanību uz to, ka BAI galvenā prioritāte ir darbs ar to būvju īpašniekiem, kuru ēkas ir bīstamas, vidi degradējošas tā apdraudot sabiedrības drošību, piemēram, ēka Pils ielā 60 un Medņu ielā 27, Ventspilī u.c.
      Par būvju fasāžu uzturēšanas darbu neveikšanu Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.7 “Ventspils pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi” paredz brīdinājumu vai naudas sodu – fiziskām personām līdz 100 naudas soda vienībām, savukārt juridiskajām personām – līdz 300 naudas soda vienībām.
      Atbildot uz jautājumu par tuneli Lielā prospektā 42A un 40A, Ventspilī, informējam, ka minēto ēku īpašnieki ir apņēmušies sakārtot tiem piederošo ēku fasādes.

      Pateicamies par ieinteresētību Ventspils pilsētvides sakārtotībā.

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture