Vai mēs arī tā varam?

Jautājums uzdots: Kapteinis 23. oktobris

Sveiki.

Pāris dienas atpakaļ sociālajos tīklos kā facebook.com redzēju, ka Rīgā pilsētas dome izliek info, metu konkursus utt. uz balsošanu iedzīvotājiem par to ko iedzīvotāji vēlas, lai pilsēta saved kārtībā, vai arī veido ko pilnīgi jaunu. Tur ir piedāvājumā ielu apgaismojumi, sporta laukumi, atpūtas vietas, jaunas sabiedriskās ēkas utt. – vai mēs nevarētu ņemt no Rīgas piemēru kā vajag iesaistīt iedzīvotājus, lai ir sajūta, ka arī ventspilniekiem ir kāda teikšana un nevis tikai mums pilsētas dome reizi gadā pilsētas svētkos uzkāpj uz skatuves un paziņo, ka būvēsim velo trasi Reņķa dārzā, vai ko citu? Uzliekam uz balsošanu, lai paši iedzīvotāji un nodokļu maksātāji pilsētā izvēlas kas mums nepieciešams un trūkst visvairāk.

Paldies.


6 comments

  1. Krista

    Krista, 23. oktobris 2023 - 11:01

    Nu tas ir līdzdalības budžets. Atšķirība tāda, ka Rīga uzliek šo lēmumu – sataisīt rotaļu laukumu vai kādu senioru iecienītu vietu interneta balsošanā cilvēkiem. Un kā jūs domājat – kas uzvar?
    Ventspilī līdzdalības budžetā jau stādīšanas brīdī tiek ņemti vērā iedzīvotāju ierosinājumi un ARĪ to svarīgums, un tie tiek izpildīti pakāpeniski, bet neizslēdzot grupas, kas, iespējams, šādā balsojumā nespētu aizstāvēt/uzvarēt par savām interesēm.
    Tie ir seniori, arī cilvēki ar kādiem kustību/pārvietošanās traucējumiem – viņu gluži vienkārši nav tik daudz, lai spētu uzvarēt šādā balsojumā..

    1. Skaidra

      Atbilde: Krista

      Skaidra, 23. oktobris 2023 - 11:39

      Kā Lemberga partiju ievēlēt un pabalstus saņemt, tad tā grupa ir pietiekami liela… Kur var redzēt tos iedzīvotāju ierosinājumus? Tikai domes sapulcēs?

      1. Krista

        Atbilde: Skaidra

        Krista, 23. oktobris 2023 - 11:49

        Līdzdalības budžetā, tas ir publiski pieejams pie domes lēmumiem. Kā jau budžets.

    2. Kapteinis

      Atbilde: Krista

      Kapteinis, 23. oktobris 2023 - 11:40

      Paga, paga – kurā vietā notika balsojums par to, ka Reņķa dārzā konkrētā vietā tiks būvēta velo trase? Varbūt kaut kur bija jautājums par to, vai pilsētā vajag šāda tipa velo trasi, bet Rīgas gadījumā tur ir norādīts konkrēts budžeta lielums + 3D izveidots +/- vizuāls attēls kā tas varētu konkrētajā vietā izskatīties dzīvē.
      Tad kur radās nesaprašanās starp iedzīvotājiem un pilsētas vadību kad būvēja koncertzāli, un izrādās iespējamais repertuārs mūsu koncertzāles gadījumā ventspilniekiem un novada iedzīvotājiem nemaz tik ļoti neiet pie sirds, ka nevar izpārdot biļetes uz koncertiem? Mēs kā ventspilnieki lēmām, ka vēlamies ērģeles?
      Problēma ar šiem projektiem pislētā ir tāda – ka kaut kāda maza grupiņa cilvēku pieņem lēmumu, bet to infrastruktūru nākas uzturēt mums visiem. Manu prāt vajadzētu sākumā visiem izlemt ko vēlamies patērēt – un tikai tad to būvēt, vai sakārtot utt., lai ir mazāki izdevumi to uzturēšanai.

      Krista lūdzu iedodiet precīzu informāciju kur var redzēt kādas ir bijušas mūsu ventspilnieku vēlmes un to sarakstu, lai arī man būtu iespēja ko no tā visa atbalstīt, vai izteikt savas domas?

      Paldies.

      1. Krista

        Atbilde: Kapteinis

        Krista, 23. oktobris 2023 - 12:05

        Kur teikts, ka velotrase ir līdzdalības budžeta sastāvdaļa?
        Un tam nav jābūt balsojumam, kāds tas ir uztaisīts Rīgā. Pašvaldībā vēršas, piemēram, neredzīgo biedrība. Viņiem ir nepieciešami kādi uzlabojumi pilsētā, lai drošāk pārvietotos, varētu pilnvērtīgāk dzīvot. Kā Jūs domājat, kas saņems vairāk balsu – jauns rotaļu vai sporta laukums – vai tomēr uzlabojums infrastruktūrā, kas ērts būtu neredzīgajiem??? 90%, ka rotaļu laukums, jo gluži vienkārši cilvēku, kam tas ir būtiski ir vairāk. Bet tas nemazina nepieciešamību pēc šāda uzlabojuma. Tādēļ šo lēmuma pieņemšanu, lai izvairītos no netaisnībām, izdara dažādas komisijas un komitejas, vērtējot svarīgumu. Ne tikai to, par ko vairāk iedzīvotāju nobalsotu.
        Nesaprašanās rodas tur, ka mums katram ir sava dzīve, sava ikdiena un savas prioritātes. Vienam rotaļu laukumi, citam vides pieejamība invalīdiem. Svarīgi ir abi, jāievieš ir abi, bet visam uzreiz naudas nekad nepietiek, tādēļ ir pašvaldība, kas vērtē, cik ir, piemēram, cilvēku ar kustību traucējumiem, kur tie dzīvo, kur prioritāri veikt šos vides uzlabojumus. Un kur -izbūvēt rotaļu laukumus.
        Koncertzāles gadījums pierādīja to, ka Ventspilnieki un tuvākas/tālākas apkārtnes iedzīvotāji vairāk iecienījuši kā populāro, tā klasisko mūziku, ko saprot, ko jau ir iepazinuši, ne ko ļoti tālu,svešu.
        Pēdējā laikā diez gan bieži sanāk uzdurties izpārdotiem koncertiem, un arī nu ir ļoti daudz koncertu uz kuriem gribas aiziet, bet rocība neatļauj tos visus apmeklēt. Iepriekš bija nedaudz otrādi, kad bija cits mākslinieciskais vadītājs, bija daudz dažādu koncertu, bet visi tādi moderni, man nesaprotami, līdz ar ko tērēties uz tādiem negribējās, un bija mēneši, kad neapmeklēju nevienu koncertu. Bet, protams, gaumes dažādas. Kas man nesaprotams, citam iecienīts. Bet šādā iestādē tomēr ir jāpakļaujas skatītājam/klausītājam un vairākuma viedoklim.
        Ventspilnieki var būt nelēma, ka vajag ērģeles, bet tas ir milzīgs ieguvums visiem tiem, kas cieta mūziku, kā arī mūzikas vidusskolas audzēkņiem. Jāatceras, ka koncertzāle iet roku rokā ar mūzikas vidusskolu – un tas ir kaut kas, ko ar mūziku saistītie vēlējās gan.
        Visas Ventspilnieku velmes var salasīties komentāros, kur tu pats tagad sūdzies un gaidi atbildi no pašvaldības un gaidi, ka tā reaģēs. Tur arī liela daļa ierosinājumu rodas. Tā pat tiek rakstīti iesniegumi no biedrībām, no iestādēm. Tas, ka Tev kāds nepajautāja, tas nenozīmē, ka tā nav ventspilnieku velme. Tu, tā pat kā es, neesi visi ventspilnieki.

        1. Kapteinis

          Atbilde: Krista

          Kapteinis, 24. oktobris 2023 - 10:29

          Krista es neteicu, ka tieši vajag līdzdalības, jeb Saeimas deputātu kvotu utt. balsojumu. Es runāju tīri par principu – dome izvirza dažas idejas, kuras atstāj iedzīvotāju lemšanai + norāda cik katra izmaksās utt.
          Citādi sanāk, ka dome dara vienu, bet iedzīvotāji sūdzas par ko citu – uz Ganību ielas katru dienu stāv desmitiem auto, jo nav pietiekoši daudz vietas stāvlaukumos, bet tai paša laikā dažus gadus atpakaļ dome vēlas par vairākiem miljoniem būvēt jaunu baseinu.
          Liekam galdā variantus – stāvlaukums, baseins, velo trase, kartinga trase, kādā posmā sakārtot ielu ar visu tai nepieciešamo infrastruktūru, pārpirkt zemi, vai vēsturisku ēku, kuru restaurēt un tālāk izīrēt telpas kā to plāno darīt ar ēku Tirgus ielā 5. utt.
          Un iedzīvotāji, lai izsaka savu viedokli. Citādi es joprojām nesaprotu kam mums velo trase Reņķa dārzā, kura izmaksas no pilsētas budžeta var sasniegt vismaz 800 000 eur, ja gadījumā neizdodas šo projektu izbīdīt caur ES fondiem?

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture