Gāliņciema bibliotēka iegūst 2. vietu skates “Gada labākā būve Latvijā 2022” finālā nominācijā “Publiskā jaunbūve”

1

Daudzfunkcionālais pakalpojumu centrs Gāliņciemā skates “Gada labākā būve Latvijā” finālā nominācijā “Publiskā jaunbūve” ieguva 2. vietu.

Daudzfunkcionālais pakalpojumu centrs Gāliņciemā apmeklētājiem atvērts kopš 4. augusta. Ēkas būvniecība sākās 2020. gada novembrī un noslēdzās 2022. gada beigās. Ēku būvēja SIA “AMATNIEKS”. Ēkas būvprojektu izstrādāja SIA “SARMA & NORDE Arhitekti”, ko pašvaldība izraudzījās no publiskā metu konkursā iesniegtajiem 14 priekšlikumiem. Savukārt būvdarbu uzraudzību veica SIA “Būves un būvsistēmas” norīkots sertificēts speciālists.

Ēka ir 620 kvadrātmetrus plaša. Tajā iekārtota atsevišķa zāle pasākumiem, kas paredzēta līdz 60 cilvēkiem, plaša telpa bibliotēkas krājuma izvietošanai, vieta brīvpieejas datoriem un atsevišķa zona bērniem un jauniešiem. Ēkas fasādes veidotas no taisna un liekta tērauda fasāžu sistēmas. Energoefektivitātes nodrošināšanai izmantotas trīs stiklu paketes ar saules siltumu un iekštelpu enerģiju atstarojošiem slāņiem. Ēkas kodols veidots no akustiska materiāla. Vertikālās kodola sienas saplūst ar griestiem, vizuāli atkārtojot koka struktūru, tādējādi uzsverot tuvumā esošo dižkoku un ēkas saikni. Ēkas interjerā izmantoti individuāli izgatavoti LED gaismekļi, kas papildina telpas arhitektūru un kopējās publiskās telpas zonā nodrošina nakts izgaismojumu. Aizkari ir ar gaismu atstarojošu funkciju, tie nodrošina arī siltuma kontroli un telpas aizsargā no spilgtas saules gaismas un ultravioletā starojuma. Pie ēkas aug vairāki ainaviski izteiksmīgi parastie oši, kā arī trīs hibrīdie alkšņi, kas jau sasnieguši dižkoka statusu un uzskatāmi par īpaši vērtīgiem.

Bibliotēka apmeklētājiem piedāvā sešus jaunus tematiskos pakalpojumus, kas saistīti ar tradicionālā dzīvesveida un tā savdabības saglabāšanu. Šeit darbojas seno arodu prasmju centrs un radošā telpa, dabas un kultūras vēstures pētnieku kopa, notiek literārās un rakstniecības meistardarbnīcas, folkloras un latviskās dzīvesziņas pasākumi. Tāpat te regulāri pulcēsies un mācīsies dzimtu vēstures pētnieki, kā arī būs iespējams saņemt atbalstu digitālo prasmju, tehnoloģiju apguvei un pielietošanai.

Gāliņciema jaunajā bibliotēkā gādā par to, lai bibliotēkas pakalpojumus var ērti izmantot arī cilvēki ar redzes traucējumiem, jo kopš šī gada jūlija bibliotēkā integrēts līdzšinējais Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēkas krājums. Bērniem un jauniešiem paredzētajā daļā ir iespēja izmantot spēļu konsoli, spēlēt galda spēles, lasīt un vienkārši pavadīt laiku.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 2,8 miljoni eiro, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 2,38 miljoni eiro jeb 85%, valsts budžeta dotācija 84 tūkstoši eiro jeb 3% un pašvaldības budžeta līdzekļi 337 tūkstoši eiro jeb 12%. Projektu ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Ventspils valstspilsētas pašvaldības atbalstu īstenoja Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils bibliotēka” sadarbībā ar pašvaldības SIA “Ventspils nekustamie īpašumi”.

Skati jau 25. reizi rīkojaLatvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienības sadarbībā ar 22 profesionālajām biedrībām un nozares institūcijām. Otrajā kārtā žūrija vērtēja 60 objektus no visiem Latvijas reģioniem, apmeklējot tos klātienē, finālam izvirzot 35 objektus.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture