Dodas pieredzes apmaiņas braucienā par universālo dizainu

Kurzemes plānošanas reģions 23. un 24. janvārī Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas  2007. – 2013. gadam projekta „My Response” ietvaros organizēja divu dienu pieredzes apmaiņas braucienu pa Ziemeļlietuvu un Kurzemi, lai pašvaldībās iepazītu divu gadu laikā veiktos vides, pakalpojumu, informācijas un produktu pielāgojumus pēc universālā dizaina principiem, tos padarot ērtāk lietojamus vietējiem iedzīvotājiem un viesiem.

Brauciena laikā tā dalībnieki galvenokārt apskatīja vides pielāgojumus – Nīcā izbūvēto liftu, Klaipēdas pludmalē plānotos tualešu un ģērbtuvju moduļus, Ventspils ūdens piedzīvojumu parkā uzstādīto pacēlāju cilvēku ar kustību traucējumiem iecelšanai baseinā, pacēlāju Kuldīgas Sociālajā dienestā un Liepājā izveidoto Latvijā pirmo pludmales pieejamības kompleksu cilvēkiem ar invaliditāti.

Brauciena laikā varēja apskatīt un sataustīt (sajust) arī pēc universālā dizaina principiem pielāgotas informācijas un norādes zīmes un taktilās kartes Klaipēdā, Kuldīgā un Liepājā.

Vairākās pašvaldībās projekta laikā pilotēts īslaicīgās uzturēšanās pakalpojums un pavadoņa-asistenta pakalpojums, par kuriem pašvaldību pārstāvji stāstīja brauciena laikā.

Liepājas pārstāvji demonstrēja peldei jūrā piemērotus riteņkrēslus, savukārt Ventspilī iegādāti mobilie pacēlāji cilvēku riteņkrēslos ērtai pārvietošanai pa kāpnēm.  Šādus pacēlājus savā darbā izmanto Ventspils Sociālais dienests un Ventspils ūdens piedzīvojumu parks.

Brauciena mērķis bija iepazīstināt ar praktiskiem universālā dizaina piemēriem un parādīt tos kā rīkus integrācijas nodrošināšanai ikdienā.

Braucienā piedalījās pārstāvji no Kurzemes plānošanas reģiona, Nīcas novada domes, Klaipēdas pašvaldības, Klaipēdas Sociālā atbalsta centra, Saldus pensionāru biedrības, Rucavas Sociālā dienesta, Ventspils pilsētas domes Sociālā dienesta, Invalīdu un viņu draugu apvienības „Apeirons”, Skrundas novada domes, Liepājas pilsētas domes, Dundagas novada domes un veselības centra, Kuldīgas Sociālā dienesta, Liepājas Neredzīgo biedrības, Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu kvalitātes kontroles departamenta un „Latvijas Avīzes”.

Informācijai. Ar universālā dizaina jēdzienu saprot tādu produktu, vides, pakalpojumu un informācijas noformējumu un pasniegšanas veidu, kas būtu pieejams pēc iespējas plašākai sabiedrībai bez nepieciešamības tos papildus uzlabot vai pielāgot atsevišķu cilvēku vajadzībām un ērtībām.

Projektu „My Response” Kurzemes Plānošanas reģiona vadībā īsteno septiņi Kurzemes pašvaldību partneri un pieci Lietuvas partneri. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014.gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgu pieeju un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā. Projekta kopējais budžets ir 1 137 609.23 EUR, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

 

Informāciju sagatavoja:

Ilze Ārniece

Projekta „Mana sociālā atbildība” sabiedrisko attiecību speciāliste

GSM (+371) 29579488
[email protected]

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture