Noslēdzas projekta „Rietumlatvijas un rietumlietuvas dabas zinātņu izglītības kvalitātes paaugstināšana” ieviešana

Šodien, 2011. gada 13. decembrī noslēdzas 18 mēnešus ilgā pārrobežu sadarbības projekta “Rietumlatvijas un Rietumlietuvas dabas zinātņu izglītības kvalitātes paaugstināšana” realizācija, kura īstenošanu, sadarbojoties Latvijas un Lietuvas partneriem – Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvaldei, Grobiņas un Durbes novada domēm, Klaipēdas pilsētas domes administrācijai, kā arī Klaipēdas Vitauta Didžiojo, Vetrunges un Hermaņa Zudermaņa ģimnāzijām – tika uzsākta 2010. gada 14. jūnijā.

Ventspils pilsētas pašvaldība projekta ietvaros ir labiekārtojusi un ar mūsdienu prasībām atbilstošiem mācību līdzekļiem un tehnoloģisko aprīkojumu aprīkojusi četru Ventspils vispārizglītojošo skolu ķīmijas, fizikas, bioloģijas, matemātikas un informātikas kabinetus – 1. pamatskolā, 2. pamatskolā, 5. vidusskolā un Vakara vidusskolā. Vienlaikus Ventspils Jaunrades nama robotikas, kino – foto, tehniskās modelēšanas un astronomijas pulciņa vajadzībām ir iegādāts mūsdienīgs aprīkojums.

Tāpat, sadarbojoties projektā iesaistīto izglītības iestāžu pedagogiem tika veikts nozīmīgs darbs pie jaunas, fakultatīvas mācību programmas izveides un aprobēšanas. Projekta laikā izstrādāto un pilotēto mācību programmu ar laiku ir plānots ieviest kā pastāvīgu fakultatīvu priekšmetu un piedāvāt 1. – 10. klašu audzēkņiem. Pedagogu ērtībai ir izstrādāta arī programmas ieviešanas rokasgrāmata. Integrētā dabas zinātņu apmācības programma tiks piedāvāta arī citām skolām. Projektā iesaistīto skolu dabaszinātņu priekšmetu skolotājiem bija iespēja piedalīties 6 pieredzes apmaiņas semināros, kas norisinājās Klaipēdā (Lietuvā) un Grobiņā.

Savukārt š.g. martā 22 Ventspils vispārizglītojošo skolu pedagogi piedalījās pieredzes apmaiņas vizītē Somijā. Nedēļu ilgajā braucienā kopumā piedalījās 56 projektā iesaistīto Latvijas un Lietuvas pedagogu un skolu administrāciju pārstāvju. Pieredzes apmaiņas un semināru ietvaros gūtās zināšanas un atziņas ir nodotas pārējiem kolēģiem un izmantotas, lai paaugstinātu izglītības kvalitāti arī citos mācību priekšmetos. Kā uzsver Ija Lasmane, Ventspils Vakara vidusskolas direktore un vienlaikus arī Projekta metodiķe:

Tiekoties ar Somijas bioloģijas un ģeogrāfijas skolotāju asociācijas prezidentu Jukka Talvitie un matemātikas – ķīmijas pasniedzēju vidusskolā un Helsinku Universitātē Heidi Handolin, bija nepārprotami redzams, ka viņi ir sava aroda entuziasti, ka darbs, ko viņi dara gan mācot skolēnus, gan strādājot ar pedagogiem, ir viņu sirdslieta. Un tā ir sena patiesība – bērni fantastiski atpazīst, vai skolotājs savu darbu dara ar sirdi, vai vienkārši formāli atstrādā. Attieksme taču rada attieksmi. Tajā pat laikā tomēr ir jāatzīst, kā arī Latvijas skolā strādā ne viens vien sava darba profesionālis. Un tieši šiem skolotājiem ir paši labākie, paši atsaucīgākie, atvērtākie un sirdsgudrākie skolēni. Skolēnos pakāpeniski jāattīsta izpratne par mācību procesu – viņiem ir jābūt gataviem mācīties, novērtēt savu ieguldījumu.”

Projekta kopējās izmaksas veido 694 504 latu, tai skaitā Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvaldes aktivitāšu īstenošanai bija nepieciešami 306 359 latu, no kuriem 260 405 latu (85 % no attiecināmajām izmaksām) sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds, Valsts budžeta līdzekļi veido 15 318 latu (5 % no attiecināmajām izmaksām) un Ventspils pilsētas pašvaldības finansējums paredzēts 30 636 latu apmērā.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture