Š.g. 30. novembrī noslēdzas „Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi Ventspils pilsētas pašvaldības ēkās, II kārta” (Projekts) īstenošana, kura ietvaros veikti būtiski uzlabojumi četrās Ventspils pilsētas pašvaldības ēkās: Raiņa ielā 10, Andreja ielā 3, Ģertrūdes ielā 16 un Pērkoņu ielā 21.
Projekta ietvaros Raiņa ielā 10, kur šobrīd darbojas tādas Ventspils pilsētas pašvaldības iestādes kā Izglītības pārvalde un Sociālais dienests, veikta dienvidu un austrumu fasāžu siltumizolēšana, augšējā pārseguma siltināšana, ēkas cokola siltinājums, logu maiņa, maģistrālo cauruļvadu siltumizolēšana, apkures un siltummezgla sistēmas pārbūve.
Ēkai Andreja ielā 3 veikta ārsienu siltināšana, bēniņu pārseguma siltināšana, logu un ārdurvju maiņa, maģistrālo cauruļvadu siltumizolācijas sakārtošana, ēkas cokola un pamatu vienotu siltinājumu, ventilācijas sistēmas ar rekuperāciju ierīkošana.
Ēkai Ģertrūdes ielā 16 veikta ārsienu siltināšana, jumta klāja remonts un jumta siltināšana, 1. stāva grīdas siltināšana, logu un ārdurvju maiņa, ēkas cokola un pamatu vienotu siltinājumu, maģistrālo cauruļvadu siltumizolācijas sakārtošana, ventilācijas sistēmas ar rekuperāciju ierīkošana.
Atgādinām, ka uz telpām Andreja ielā 3 un Ģertrūdes ielā 16 šī gada nogalē pārcelsies Ventspils pilsētas pašvaldības policija.
Savukārt pansionātā un bērnu namā „Selga” Pērkoņu ielā 21, energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ietvaros tika veikta jumta pārseguma papildu siltumizolēšana, ēkas pamatu cokola daļas siltināšana, parasto stikla pakešu logu nomaiņa pret stikla paketēm ar selektīvo pārklājumu un ventilācijas sistēmas ar rekuperāciju ierīkošana, paralēli par pašvaldības budžeta līdzekļiem veicot arī virtuves bloka renovācijas būvdarbus.
Īstenojot Projektu, nodrošināts augsts telpu komforta līmenis, resursefektīva ēku apsaimniekošana un uzturēšana, vienlaikus uzlabojot pilsētvides kvalitāti Ventspils pilsētā, kā arī Ventspils un apkārtējo teritoriju iedzīvotāju dzīves un darba apstākļus, nodrošinot kvalitatīvu un enerģiju taupošu ēku infrastruktūru.
Ja šobrīd visās četrās ēkās kopā apkures energoefektivitātes rādītājs aptuveni ir 130 kWh/m2 gadā, tad pēc pasākumu veikšanas paredzēts sasniegt četru ēku apkures energoefektivitātes rādītāju vidēji 61,9 kWh/m2 gadā, kā rezultātā rodas ietaupījums apmēram 50 % apmērā.
Kopējās veikto pasākumu izmaksas veido 514 286 lati, no kuriem Projekta attiecināmās izmaksas ir 248 568 lati. Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansējums veido 85 % no Projekta attiecināmajām izmaksām jeb 211 283 latus.