Trešdien, 8. februārī plkst. 10:00 Lielā laukuma dienvidu daļā pie Pāvila ielas svinīgi tika uzsākti valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas ar koncertzāles funkciju ēkas būvniecības darbi.
Pasākumā piedalījās Ventspils Mūzikas vidusskolas vadība, Ventspils pilsētas pašvaldības iestādes “Komunālā pārvalde” vadība, Ventspils pilsētas pašvaldības vadība, ēkas būvnieki un būvuzraugi – pilnsabiedrības “Merks – Ostas celtnieks” un SIA “Firma L4” pārstāvji, kā arī citas ar jaunās ēkas būvniecību saistītas personas.
Jau informēts, ka Ventspils pilsētas pašvaldība 2016. gada 29. aprīlī noslēdza sadarbības līgumu ar Kultūras ministriju un Ventspils Mūzikas vidusskolu, kas paredz savstarpēji sadarboties, veikt visas nepieciešamās darbības, kā arī nodrošināt nepieciešamo finansējumu, lai sekmīgi īstenotu valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas attīstības projektu.
Projekta īstenošanai piesaistīts finansējums Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta līdzfinansēto projektu konkursa ietvaros, kā arī Eiropas Savienības Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums un valsts finansējums darbības programmā “Izaugsme un nodarbinātība” profesionālās izglītības iestāžu modernizācijai.
2016. gada 28. decembrī Ventspils Livonijas ordeņa pilī tika parakstīti ēkas būvniecības un būvuzraudzības līgumi.
Ēkas būvniecību plānots pabeigt 2019. gada sākumā, kad Ventspils iegūs ne tikai mūsdienīgu, energoefektīvu izglītības iestādes mājvietu, bet arī augstvērtīgu koncertu norises vietu.
Uz jauno zema enerģijas patēriņa ēku pārcelsies visi valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas teju 500 audzēkņi un vairāk kā 100 darbinieki.
Jau iepriekš ziņots, ka jaunās ēkas kopējā platība būs 6 883 m2 – 76 % ēkas paredzēts skolas vajadzībām, bet 24 % – komerciālo un nekomerciālo koncertzāles funkciju īstenošanai.
Topošā ēka Ventspilī būs unikāla ar tajā pielietotajiem inovatīvajiem tehniskajiem risinājumiem, kas nodrošinās zemu enerģijas patēriņu. Tiks ievēroti ilgtspējīgas būvniecības un ēku ekspluatācijas principi, kā arī ēka būs ar minimālā apmērā radītām siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisijām.
Plānotais kopējais enerģijas patēriņš apkurei uz ēkas aprēķina platību noteikts 25,76 kWh/m2 gadā, bet oglekļa dioksīda emisijas novērtējums – 10,75 kg CO2/m2 gadā. Jāatzīmē, ka esošo valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas pagaidu ēku kopējais enerģijas patēriņš apkurei ir ap 7 reizēm lielāks, tas ir līdz pat 170 kWh/m2 gadā.
Jāatgādina, ka kopš 2014. gada sākumā, kad valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas vajadzībām izmantoto ēku stāvoklis atzīts par kritisku un bīstamu apmeklētājiem, skola darbojas astoņās dažādās pagaidu telpās dažādās vietās un ēkās Ventspilī. Šāds risinājums pieļaujams vienīgi kā pagaidu variants (tas atrunāts arī MK noteikumos Nr.110 “Par Kultūras ministrijas padotībā esošo profesionālās vidējās kultūrizglītības iestāžu attīstības koncepciju”).
Jaunās valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas būvdarbi notiek projekta “Zema enerģijas patēriņa Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas ar koncertzāles funkciju būvniecība, Lielajā laukumā 1, Ventspilī” Nr.EKII-2/1 ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Emisiju kvotu izsolīšanas instruments, un Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta “Valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas infrastruktūras attīstība” Nr.8.1.3.0/16/I/014 ietvaros.