Turpinās intensīvs darbs deinstitucionalizācijas projekta īstenošanas ietvaros Ventspils pilsētā

02.12.2019.

Ventspils pilsētas Sociālais dienests 2019. gada 3. septembrī parakstīja vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piešķiršanu dienas aprūpes centra un jauna ģimeniskai videi pietuvināta pakalpojuma sniegšanas vietas izveidi. Vienošanās paredz Eiropas Savienības fonda atbalsta finansējuma piešķiršanu projekta “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Ventspils pilsētas pašvaldībā” Nr. 9.3.1.1/19/I/032 īstenošanai.

Ventspils pilsētas Sociālais dienests atgādina, ka projekta ievaros līdz 2020. gada 31. decembrim Ventspilī ir paredzēts izveidot dienas aprūpes centru Kuldīgas ielā 4, kā arī ģimeniskai videi pietuvināta pakalpojuma sniegšanas vietas izveidi Vītolu ielā 21. Patreiz notiek aktīvs darbs pie būvprojektu izstrādes gan ēkas Kuldīgas ielā 4, gan ēkas Vītolu ielā 21 pārbūvei.

Deinstitucionalizācijas (DI) mērķis ir cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem iekļaušanu sabiedrībā un iesaisti darba tirgū, tādējādi veicinot viņu neatkarību un patstāvību. Vienlaicīgi tiek radīts plašs pakalpojumu klāsts, lai arī bērni, kuri dzīvo sociālās aprūpes centros, varētu augt ģimeniskā vidē un bērni ar funkcionāliem traucējumiem varētu saņemt sociālo aprūpi un rehabilitāciju savā pašvaldībā.

Viens no DI pasākumu darbības virzieniem ir jauna dienas aprūpes centra izveidošana Kuldīgas ielā 4. Pēc būvdarbu pabeigšanas dienas aprūpes centrā  darbu sāks “Atbalsta centrs ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām “Cimdiņš””, kurā gan bērniem, gan arī pilngadīgām personām ar īpašām vajadzībām tiks nodrošināta iespēja saturīgi pavadīt dienas aktīvo daļu, pilnveidot vai uzturēt savas prasmes, novērst sociālo izolētību. Ņemot vērā klientu skaita pieaugumu, ir aktualizējusies nepieciešamība pēc plašākām un klientiem piemērotākām telpām. Salīdzinot ar esošajām telpām Atpūtas ielā 16, jaunās telpas būs vairāk nekā divas reizes plašākas. Jaunajā dienas aprūpes centrā katru darba dienu vienlaicīgi varēs uzturēties 30 pilngadīgas personas, kā arī vismaz 20 bērni pēc izglītības iestādes apmeklējuma varēs piedalīties attīstošās individuālās vai grupu nodarbībās.

DI rezultātā ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem, kuriem nav iespējams dzīvot ģimenē, jārada tādi sadzīves apstākļi, kas būtu maksimāli pietuvināti dzīvei ģimeniskā vidē. Projekts paredz ēkas Vītolu ielā 21 pārbūvi, izveidojot divus dzīvokļus, lai katrā no tiem varētu dzīvot ne vairāk kā 8 bērni. Pašlaik bērniem, kuriem nav iespējams dzīvot ģimenē, tiek nodrošināta aprūpe Ventspils Sociālās aprūpes nama “Selga” bērnu sociālās aprūpes centrā (BSAC). Pašreizējie apstākļi BSAC neatbilst bērnu ģimeniskai videi pietuvinātam aprūpes modelim, jo bērni dzīvo kopmītnes tipa apstākļos – istabās abās pusēs šauram, garam gaitenim, kas neveicina pareizu priekšstatu par ģimenisku vidi, attiecībām un pienākumiem tajā.

Pateicoties iespējai saņemt ERAF līdzfinansējumu, Ventspils pilsētā tiek attīstīta infrastruktūra, atjaunotas Ventspils vecpilsētas ēkas un apkārtējā vide ap tām.

Projekta “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Ventspils pilsētas pašvaldībā” kopējās izmaksas ir paredzētas 1,172 miljonu eiro apmērā, t.sk., ERAF finansējums – 930 tūkst. eiro, Ventspils pilsētas pašvaldības finansējums – 207 tūkst. eiro un valsts budžeta dotācija – 35 tūkst. eiro apmērā.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture