Katrs vecāks rūpējas par sava bērna labklājību, labsajūtu un labu izglītību. Tā ir liela vecāku atbildība, kas sevī ietver gan zināšanas par bērna garīgo un fizisko attīstību, gan emocionālās audzināšanas nozīmi līdzsvarotas uzvedības veicināšanā, gan informācijas apzināšana par izglītības iespējām, lai tās būtu atbilstošas tieši savam bērnam.
Lai sniegtu atbalstu teorētiskos un praktiskos piemēros, ir izstrādāts informatīvs materiāls jeb vadlīnijas vecākiem. Informācija ir nepieciešama, lai vecāki ar pārliecību atbalstītu savus bērnus un tie augtu drošā un mīlošā ģimenes vidē.
Metodiskie ieteikumi vecākiem “Ko darīt? Kā darīt? Atbalsts” pieejami Ventspils Izglītības pārvaldes mājas lapas sadaļā Pārvalde – Iekļaujošā izglītība vai šeit , kā arī izplatīti izglītības iestādēs.
Metodiskos ieteikumus vecākiem izstrādājuši jomas profesionāļi iekļaujošās izglītības projekta “Laužot stereotipus” (“Breaking Barriers”) ietvaros, kuru 2023. un 2024. gadā īstenoja Ventspils Izglītības pārvalde sadarbībā projekta partneriem – Somijas Metropolijas Lietišķo zinātņu universitātes un Narvas valodu liceja (Igaunija) pārstāvjiem. Iekļaujošā izglītība ir izglītības veids, kurš cenšas sniegt vienādas izglītības iespējas visiem neatkarīgi no tā, kādas ir cilvēka spējas, vajadzības, vecums un/vai veselības stāvoklis un citas atšķirības. Projekta mērķis bija rast praktiskus risinājumus un izstrādāt metodes iekļaujošās izglītības pakalpojumu sniegšanas kvalitātes uzlabošanai.