JFK “Ventspils” svin fantastisku uzvaru

1

Svētdien, 2. jūnijā JFK “Ventspils” “11.lv” Latvijas kausa ietvaros ar 2:1 pārspēja SK Super Nova, tādējādi pārvarot 3. kārtu un iesoļojot 1/16 finālā.

Neskatoties uz stipru lietu visas spēles garumā, abas komandas laukumā rādīja labu sniegumu. Neviena komanda negribēja piekāpties un cīnījās līdz spēles beigu svilpei. Uz šo spēli JFK “Ventspils” devās bez vairākiem pamatsastāva spēlētājiem, dodot iespēju pierādīt sevi jaunajiem spēlētājiem. Spēles pieteikumā nebija atrodami Markoss Feldmans, Kirils Markovs un Artemijs Mihails Lučins, savukārt, pamatvārtsargs Alekss Petrovs uz rezervistu soliņa bija ģērbies laukuma spēlētāja formā, lai jebkurā brīdī dotos laukumā un palīdzētu komandai. Šāds trenera lēmums saistīts ar to, ka šī bija kausa spēle un rezervistu soliņš bija īss iepriekš minēto iemeslu dēļ. Jāatzīst, ka Aleksam nav problēmu doties arī laukumā, jo pagājušo sezonu bija stabils pamatsastāva spēlētājs balsta zonā.

Spēles rezultāts tika atklāts vien 77. minūtē, kad 69. minūtē uz maiņu nākušais Rainers Veidemanis pēc aktīva uzbrukuma pa laukuma malu ar atsitienu pretinieku soda laukumā raidīja bumbu vārtos un Jānis Jēkabs Gaisiņš, kurš spēlē iesaistījās 69. minūtē, bet jau 16 minūtes vēlāk no standartsituācijas pēc atlēkušās bumbas trieca bumbu SK Super Nova komandas vārtos. Saspringta bija arī spēles galotne, kad pretinieki ar visiem spēkiem metās uzbrukumā, lai izlīdzinātu spēles rezultātu, taču tiesneša piešķirtās sešas kompensācijas minūtes izrādījās par maz, lai kaut ko vēl labotu. Atskan beigu svilpe un komanda svin fantastisku uzvaru 2:1 Baldonē.

Galvenā trenera Igora Kičigina komentārs pēc spēles:
“Šeit nav daudz ko runāt. Spēle tiešām bija ”kausa spēle”, pretī bija nopietna komanda (ONL līderpozīcijā). Mēs savus momentus iesitām, kas ļāva uzvarēt, taču jāatzīst, ka Super Novai bij arī vairākas labas vārtu gūšanas iespējas. Tikām galā ar viņiem un esam patiesi priecīgi, ka uzvarējām!”

“Šajā spēlē vārtus guva mūsu jaunieši. Devām iespēju spēlēt tiem, kuri 1. līgā mazāk dodas laukumā, viņi sevi pierādīja ļoti cienīgi. Labu spēli aizvadīja Vlads (Vladislavs Bojarūns), Artjoms Jurčenko un arī Markuss Lengvenis pietiekami aktīvi spēlēja savā malā. Abi vārtsargi nospēlēja labu spēli, katrs pa puslaikam. Prieks par Aminu Mukaevu, kurš vēl ir gados jauns, pārliecinoši devās laukumā 2. puslaikā un arī glāba komandu vairākas reizes, protams, palīdzēja arī aizsargi viņam tikt galā ar šo uzdevumu. Rainers Veidemanis kopā ar Jēkabu Gaisiņu aktīvi iesaistījās spēlē un guva arī labu vārtus. Kopumā, to informāciju, kuru saņēmām šajā spēlē par mūsu jauno spēlētāju šīs dienas futbola līmeni, liek raudzīties ar optimismu nākotnē.”

• Ko teiksiet par Aleksa Petrova sniegumu, kā laukuma spēlētāju?
“Alekss Petrovs izejot uzbrukumā, pievienoja liesmiņu. Arī visi vārti tika gūti, kad viņš jau atradās uz laukuma. Un kad rezultāts bija jau 2:1 mūsu labā, kvalitatīvi palīdzēja komandai arī aizsargāties, izrādīja spiedienu uz pretinieka aizsargiem un veica kvalitatīvas un pareizas darbības. Pienesumu komandai, viennozīmīgi, deva! Gribu pateikties arī atbalstītājiem un vecākiem, kuri bija ieradušies Baldonē un atbalstīja komandu!”

Vārtsarga Krista Svārupa komentārs pēc spēles:
“Prieks par komandas uzvaru un cīņassparu līdz beigu svilpei. Bija palikusi rūgta pēcgarša pēc sāpīgā zaudējumu iepriekšējā mačā pret Super Novu, ko gribējās šodien noskalot ar uzvaru un ar visas komandas darbu tas šodien mums izdevās!”

Dzltenzilo pamatsastāvs, kurš devās laukumā: Svārups (vārtos) (Mukaev 46’), Fileus, Džons, Liepājnieks, Bojarūns (Gaisiņš 69’) (visi aizsargi), Jurčenko, Rozancevs (kapteinis), Lengvenis (Veidemanis 69’), Hounlets (visi pussargi), Pētersons (Petrovs 71’), Obregons (uzbrucēji).

Ventspilnieki savus nākamos pretiniekus Latvijas kausā uzzinās 6. jūnijā plkst. 12.00 pēc izlozes. Izlozi iespējams vērot www.futbols.tv tiešraides platformā.
Nākamo mājas spēli JFK “Ventspils” aizvadīs 15. jūnijā, kad mājās,  O/C “Ventspils” stadionā plkst. 19.00 uzņems Riga FC dublieru komandu. Ieeja stadionā bez maksas!