2014. gada 10. decembrī, augot pieprasījumam pēc oftalmoloģijas pakalpojumiem tika atklāts Kurzemes Acu centrs Ventspils slimnīcā ar ieceri paplašināties un tā laika divu oftalmologu komandai piesaistīt vēl vienu. Desmit gadu laikā Kurzemes Acu centrs ir ievērojami audzis, gan piesaistot kvalificētus jaunos speciālistus, gan atverot kabinetus ārpus Ventspils – Talsos, Kuldīgā un Liepājā. Otrdien, 2024. gada 10. decembrī, pulcējoties Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vadībai, Ventspils un Liepājas valstspilsētu pašvaldības pārstāvjiem un citiem viesiem, līdztekus Acu centra desmitgades atzīmēšanai tika svinīgi atklātas jaunās Kurzemes Acu centra telpas Liepājā.
Liepājā Kurzemes Acu centra speciālisti pacientus konsultēs Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centrā Aldaru ielā 20/24. Jaunās telpas ir plašākas, tā atsaucoties uz liepājnieku augošo pieprasījumu pēc oftalmologa pakalpojumiem. Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis uzsver, ka jaunās telpas ne tikai pavērs iespējas vairāk pacientiem saņemt oftalmologa pakalpojumus, bet arī ļaus paplašināt Liepājā sniegto pakalpojumu klāstu, ar laiku Liepājā uzsākot arī ķirurģiskās operācijas.
Ventspils slimnīcā oftalmoloģijas profils sāka attīstīties 2000. gadā. 2010. gadā tika pieņemts lēmums uzsākt un pilnveidot ķirurģiju oftalmoloģijā, veicot kataraktas operācijas. Tāpat tika piesaistīti oftalmoloģijas speciālisti gan ķirurģijai, gan ambulatoro pakalpojumu sniegšanai.
Savukārt 2017. gadā tika uzsākta nodaļas darba restrukturizācija, paralēli paplašinot piedāvāto pakalpojumu klāstu un iegādājot OCT un citas inovatīvas iekārtas. 2019. gadā par Kurzemes Acu centra kļuva mērķtiecīgs jaunais speciālists – oftalmologs Kaspars Ozols. Vēlāk tai pašā gadā tika atklāti pirmie Kurzemes Acu centra kabineti ārpus Ventspils – Talsu filiālē un Kuldīgā.
Vēl viens pagrieziena punkts Kurzemes Acu centra attīstībā bija 2021. gads, kad Kurzemes Acu centrs uzsāka pacientu pieņemšanu Liepājā (tobrīd – Kuršu ielā 18) un ieguva jaunas, svaigas telpas Kuldīgā līdz ar Kuldīgas Ambulatorā centra atklāšanu gada beigās.
Šodien Kurzemes Acu centra pamatā ir spēcīgs kolektīvs, ko veido vairāk nekā 20 darbinieku, moderns aprīkojums, plašas iespējas jaunajiem un topošajiem speciālistiem, tostarp iespēja rezidentiem klīnisko bāzi apgūt Ventspils slimnīcā, plašs pakalpojumu klāsts, sākot ar oftalmologa konsultācijām bērniem un pieaugušajiem, līdz pat estētiskajai ķirurģijai – plakstiņu operācijām.
Valdes priekšsēdētājs Juris Lācis izteica gandarījumu par desmit gadu laikā sasniegtajiem rezultātiem – ķirurģisko operāciju skaits (valsts apmaksātu un maksas) ir vērā ņemami pieaudzis no aptuveni 700 operācijām 2014. gadā līdz aptuveni 2500 operācijām 2023. gadā, savukārt ambulatori sniegtie pakalpojumi ir auguši no 6,8 tūkst. sniegtu konsultāciju 2014. gadā līdz vairāk nekā 19 tūkst. sniegtām konsultācijām 2023. gadā.
Gan slimnīcas, gan Ventspils un Liepājas pašvaldību pārstāvji bija vienisprātis, ka pašvaldībām ir jāsadarbojas, lai iedzīvotājiem veselības aprūpes pakalpojumus nodrošinātu tuvāk dzīvesvietai – līdz ar Kurzemes Acu centra ienākšanu Liepājā reģiona iedzīvotājiem pieejamāki kļuva ne tikai oftalmoloģijas pakalpojumi pieaugušajiem, bet arī bērniem.
Iezīmējot nākotnes plānus, valdes priekšsēdētājs Juris Lācis akcentē būtiskāko – plānots gan iegādāties jaunas iekārtas – lāzeriekārtu un sonogrāfu –, tādā veidā paplašinot pakalpojumu klāstu, kā arī Atveseļošanas fonda projekta ietvaros izbūvēt Ambulatoro centru Ventspils slimnīcā ar speciālistu kabinetiem Kurzemes Acu centram.