Ventspils tehnikums, sadarbojoties ar SIA “Doma”, 29. un 30. oktobrī organizēja divu dienu apmācību semināru “Hibrīda un elektrisko transportlīdzekļu tehnoloģijas mūsdienu mācību procesā”.
Šīs apmācības ir daļa no Eiropas Komisijas līdzfinansētā četru gadu projekta “Auto Cove 2.0”, kura ietvaros Ventspils tehnikums iegādājies “Elektrisko un hibrīda auto apmācību stendu”. Apmācībās piedalījās arī pārstāvji no septiņām citām profesionālās izglītības iestādēm – Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, Rīgas Tehniskās koledžas, Rīgas Valsts tehnikuma, Latgales Industriālā tehnikuma, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma un Liepājas Valsts Tehnikuma.
Apmācību programma piedāvāja gan teorētiskās lekcijas, gan praktiskās nodarbības, kuras vadīja pieaicinātie starptautiskie eksperti un vieslektori: Ingo Standke, apmācību centra Ingo Standke Training + Consulting vadītājs, Marcus Klemt, Lucas-Nuelle apmācību stenda ražotāja pārstāvis, Artūrs Bogdanovs, RTU lektors un Ventspils Tehnikuma projekta Auto Cove 2.0 pētnieks, kā arī Ilvars Udrovskis, Moller Auto Import apmācību centra vadītājs.
Seminārā, kas notika 29. oktobrī, vieslektori prezentēja jaunākās aktualitātes par hibrīda un elektrisko automobiļu tehnoloģijām un to pielietojumu mācību procesā. Savukārt 30. oktobrī norisinājās apmācību praktiskā daļa, kur dalībnieki apguva prasmes darbā ar elektrisko un hibrīdu apmācību stendu.
Pasākumā piedalījās arī Ventspils tehnikuma pedagogi Toms Čače un Jānis Zālītis. Iegūtās atziņas un praktiskās prasmes ļaus viņiem bagātināt mācību saturu ar jaunākajām tendencēm transporta tehnoloģiju jomā, tādējādi veicinot arī Ventspils tehnikuma izglītojamo sagatavotību darbam ar moderniem transporta risinājumiem.
Šāda veida apmācības uzlabo profesionālās izglītības kvalitāti Latvijā un palīdz sagatavot jaunos speciālistus darbam strauji mainīgajā transporta tehnoloģiju jomā.