No idejām līdz realizēšanai Ventspils tehnikuma Erasmus+ projektos

1

Reizē ar jauno mācību semestri tehnikuma projektu nodaļā janvāris paskrējis drudžainā un ļoti aktīvā darba ritmā, strādājot pie vairāku paralēlu starptautisku mobilitāšu organizēšanas, kā arī nodrošinot jau esošo projektu īstenošanas aktivitātes un uzsākot darbu pie pavisam jauna trīs gadu projekta.

Ar jaunā gada sākumu Ventspils tehnikums uzsācis dalību jaunā projektā “INHABITAT” ar 12 partneriem no 10 Eiropas valstīm – Grieķija (vadošais partneris), Latvija, Lietuva, Bulgārija, Austrija, Vācija, Rumānija, Francija, Spānija un Itālija. Projekta mērķis ir ieviest modernu, inovatīvu un sertificētu mācību kursu studentiem pēc augstākās izglītības absolvēšanas (ar bakalaura vai maģistra grādu), pilnveidojot profesionālās prasmes un kompetences strauji augošajā ilgtspējas nozarē. Studiju kursa ietvaros studenti varēs iegūt un papildināt teorētiskas zināšanas, kā arī praktisku pieredzi Itālijas un Lietuvas universitātēs – “Politecnico di Milano” un “Kauno Technologijos Universitetas”, lai pilnvērtīgi strādātu un iekļautos augošajā viedo pilsētu un ilgtspējas nozarē. Kursā iekļautas tādas tēmas kā atjaunojamā enerģija, zaļās ēkas, dronu sistēmas, viedais transports, ilgtspējīga ekonomika un citi. Kursa saturs ir vērsts uz transversālās kompetences rosināšanu, veicinot iniciatīvas un uzņēmējdarbības pilnveidi. Plānots, ka kursu saturs atbildīs 120 ECTS.

Projekta īstenošanas periods ir 3 gadi, no 2024. gada 1. janvāra līdz 2026. gada
31. decembrim. Lai uzzinātu vairāk par projektu un tā norisi, aicinām apmeklēt projekta “INHABITAT” mājaslapu: https://www.inhabitatmsc.eu/

25. un 26. janvārī Ventspils tehnikuma darbinieki Kristīne Stiķe un Ralfs Ērkšķis piedalījās pirmajā šī projekta darba grupas sanāksmē Salonikos, Grieķijā, kas bija paredzēta, lai iepazītos ar projektā iesaistītajiem partneriem – projekta īstenotājiem un vienotos par precizējumiem projekta īstenošanas uzsākšanas procesā, kā arī tika apspriesti dažādi ar darba organizāciju saistīti jautājumi.

24. janvārī aizvadīta profesionālās izglītības izcilības centra projekta Auto-Cove 2.0, “Zaļāka Eiropa ar videi draudzīgu transportlīdzekļu izglītības atbalstu” 2. darba grupas sanāksme tiešsaistē.Projekta ietvaros profesionālās izglītības iestādes veica aptauju 7 Eiropas valstīs (Latvija, Lietuva, Igaunija, Somija, Vācija, Francija, Nīderlande) par trūkstošo prasmju analīzi elektroautomobīļu apkopē. Sanāksmē projekta partneri tika informēti par anketēšanas rezultātiem, uz kuriem balstoties ir iegūti dati turpmāko projekta aktivitāšu īstenošanai – mācību moduļu izstrāde. Elvis Binders-Čoders informēja par projekta mārketinga aktivitāšu progresu un turpmākajiem uzdevumiem. Tuvākajā laikā tiks pabeigts darbs pie mācību aprīkojuma tehniskās specifikācijas. Ikviens tiek aicināts uzzināt vairāk par projektu un jaunākajām aktualitātēm projekta mājas lapā: https://www.autocove.eu/

Tāpat, janvārī iesākās darbs pie šobrīd jau notiekošās Erasmus+ dalībnieku mobilitātes Lietuvā, kā arī tuvākajā laikā tehnikuma izglītojamie dosies mācību prakšu mobilitātēs uz Itāliju. Savukārt pedagogiem un personālam paredzētas un tiek organizētas darba ēnošanas un profesionālo prasmju pilnveides mobilitātes Grieķijā un Portugālē.  Kā ierasts, tehnikuma projektu nodaļas ikdiena ir dažāda ar citu projektu īstenošanu saistīto sanāksmju, tikšanos un pasākumu organizēšanu.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture