Pieejamu tūrisma maršrutu attīstība, Nr. EE-LV00043
Projekta mērķis: Paplašināt mapeirons.eu iekļauto pieejamo tūrisma galamērķu ķēdi un attīstīt 30 visiem pieejamus 1-3 dienu maršrutus Latvijā un Igaunijā.
Projekta ietvaros plānotās darbības:
Projekts ir vērsts uz mapeirons.eu iekļautās pieejamo tūrisma galamērķu ķēdes paplašināšanu Latvijā un Igaunijā, papildinot to ar jaunām pieejamām dabas takām, kultūras mantojuma vietām un citiem apskates objektiem, ēdināšanas un naktsmītņu pakalpojumiem. Projekta gaitā paredzēts īstenot objektu apsekojumus un attīstīt 30 visiem pieejamus 1-3 dienu maršrutus, kas aptvertu gan dabas tūrismu, gan kultūras mantojumu, gan ietvertu pieejamus pakalpojumus un aktīvās atpūtas aktivitātes. Projekta ietvaros tiks radīti arī kreatīvi un efektīvi taktilie risinājumi 12 objektos Latvijā (Kurzemē un Vidzemē) un 9 objektos Dienvidigaunijā, kā arī ierīkota visiem pieejama peldvieta Ventspilī. Tiks īstenotas vairākas mārketinga kampaņas un sagatavots Latvijas-Igaunijas pieejamo maršrutu tūrisma ceļvedis. Latvijas un Igaunijas partneru sadarbība projekta īstenošanā ļaus veidot un pielietot vienotu vides pieejamības standartu, sagatavojot labās prakses vadlīnijas un “Visiem pieejams” kvalitātes zīmes ieviešanu.
Būtiskākie sagaidāmie Projekta rezultāti un ieguvumi no tā īstenošanas: vides pieejamības mājaslapas mapeirons.eu papildināšana ar pieejamiem objektiem un tūrisma maršrutiem, 30 visiem pieejamu 1-3 dienu maršrutu izveide, taktilo vides objektu izveide un uzstādīšana 12 vietās Latvijā (Kurzemē un Vidzemē) un 9 vietās Dienvidigaunijā, visiem (t.sk. cilvēkiem ar invaliditāti) pieejamas peldvietas ierīkošana pie Ventspils Būšnieku ezera, vairāku vides interpretācijas risinājumu izveide, tūrisma ceļveža izdošana par pieejamajiem tūrisma maršrutiem Latvijā un Igaunijā, marketinga kampaņu īstenošana.
Projekta kopējās plānotās izmaksas: 1 118 217,50 EUR (t.sk. Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļi 894 574,00 EUR).
Projekta plānotais ieviešanas ilgums: 2023. gada 1. oktobris – 2026. gada 31. marts.
Projekta īstenošanu nodrošina: Kurzemes plānošanas reģions kā vadošais partneris sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu, Igaunijas Cilvēku ar Invaliditāti Kameru, Võru novada Attīstības Centru, Tartu novada Tūrisma nodibinājumu – Lõuna-Eesti DMO.