Ventspils 6. vidusskolas sadarbība ar Ventspils Augstskolu aizsākusies jau iepriekšējā mācību gadā un īpaši labi tā izdevusies ar augstskolas zinātniskā institūta “Tehnoloģiju pārneses un inovāciju centrs” direktora p.i. Gvido Grīnbergu.
Skolā darbojās 5 mācību uzņēmumi “Junior Achievement Latvia” programmas ietvaros, iesaistot 12 skolēnus. Lai šie uzņēmumi varētu darboties ar pilnu atdevi, skola sadarbībā ar Ventspils Augstskolu meklēja labāko risinājumu.
Gvido Grīnbergs, kurš jau bija mentors augstskolas studiju programmā “Jaunuzņēmumu vadība” (Business Academy), piedāvāja iespēju sadarboties ar studentiem, piesaistot tos kā mentorus skolēniem, kuri ir spējīgi un izrāda pastiprinātu interesi attīstīt biznesa idejas. Lai gan valstī bija izsludināta ārkārtas situācija, tomēr izdevās arī attālinātā režīmā organizēt skolēnu un Business Academy studentu tikšanos. Vērtēti tika 6. vidusskolas mācību uzņēmumi – mini palodžu siltumnīcas ražotāji SMU “Mini Nature” un SMU “Moonstery”, kas radīja rotaļlietas–transformerus, attīstot bērnu motoriku, taustes sajūtas un ļauj atpazīt ķermeņa daļu nosaukumus svešvalodās vērtēja skolēnu veikumu. Jaunie uzņēmēji saņēma vērtīgus ieteikumus, sākot ar idejām, kur un kā iegādāties lētākas izejvielas, līdz pat idejām par produktu papildināšanu un uzlabošanu, un par iespējām produktus virzīt tirgū.
Skolēnus ieinteresēja tas, ka ar viņiem tikās īsts uzņēmējs ar pieredzi, aizrautību, ieinteresētību. Gvido Grīnbergs un studenti sniedza padomus, bet vissvarīgāk – motivēja skolēnus turpināt darbu.
Ar šo labās prakses piemēru tika iepazīstināti arī 6.vidusskolas tālmācības programmas audzēkņi, kuri līdz šim nebija veidojuši savus mācību uzņēmumus. Un šajā mācību gadā tālmācības programmā ir reģistrēts mācību uzņēmums “Gracia”, kurā darbojas divas tālmācības skolnieces un viena klātienes mācību programmas skolniece. Uzņēmums ir unikāls ar to, ka mazlietotus apģērbus pārveido jaunā stilā, atbilstoši pašreizējām modes tendencēm pēc uzņēmuma dibinātāju radītām skicēm.