Šorttrekists Roberts Krūzbergs izcīna zeltu Pasaules kausa posmā

1

Kanādas pilsētā Monreālā aizvadīts Pasaules kausa 1.posms šorttrekā, kurā uzvaru 1000 metru distancē izcīnījis Ventspils Olimpiskās vienības sportists Roberts Krūzbergs, kļūstot par pirmo Latvijas sportistu, kurš ticis pie šāda panākuma.

Roberts 1000 metru distancē ceturtdaļfinālā startēja ceturtajā slidojumā, kurā, veicot distanci visātrāk starp visiem ceturtdaļfinālā slidojumiem, ieņēma pirmo vietu un nodrošināja vietu pusfinālā. Viņš 1000 metrus veica minūtē un 24,006 sekundēs. Pēc tam pusfinālā viņš startēja pirmajā slidojumā un, visu distanci atrodoties vadībā, finišēja pirmais pēc minūtes un 24,419 sekundēm.

Savukārt A finālā Krūzbergs, veicot 1000 metrus minūtē un 23,959 sekundēs (jauns personīgais rekords), bija ātrākais un izcīnīja uzvaru. Otro vietu, zaudējot gandrīz pussekundi, ieņēma korejietis Jongs Lins Lims, bet trešais finišēja Nīderlandes šorttrekists Teuns Būrs.

Roberts Krūzbergs startēja arī 500 metru distancē, kurā B finālā izcīnīja astoto vietu.

Šajā sezonā Pasaules kausā paredzēti seši posmi: 28. – 30.oktobrī Monreālā, Kanādā, 4. – 6. novembrī Soltleiksitijā, ASV, 9. – 11. un 16. – 18. decembrī Almati, Kazahstānā, 3. – 5.februārī Drēzdenē, Vācijā, un 10. – 12. februārī Dorbrehtā, Nīderlandē.

Atgādinām, ka Roberts Krūzbergs 2022.gada sezonā Pekinas Ziemas Olimpiskajās spēlēs 500m distancē izcīnīja 9.vietu, sasniedzot augstāko rezultātu Latvijai šajā sporta veidā olimpiskajās spēlēs. Tāpat Roberts izcīnīja 5.vietu pasaules čempionātā un 9.vietu Eiropas čempionātā 1000m distancē.

Apsveicam Robertu ar lieliskajiem panākumiem!