Šī gada pavasarī Ventspils Tehnikumā realizētas ilggadēji novērtētas Erasmus+ mobilitātes, sniedzot iespēju pedagogiem un izglītojamiem doties pēc starptautiskas pieredzes, kā arī izmēģināt spēkus jaunās aktivitātēs. Neliels ieskats jauniegūtajā pieredzē.
Aprīlī viesmīlības nozares 3 izglītojamie Kārlis Blūmentāls, Daniela Strazde un Emīls Jaunzems piedalījās Itālijā starptautiskā prasmju konkursā “Concorso Scappi 2023”, kurā kopā ar dalībniekiem no citām Eiropas valstīm demonstrēja savas kulinārijas un viesmīlības prasmes. Pavadošā pedagoga Ulda Ernstsona atbalstīti, konkursa dalībnieki augstas konkurences apstākļos radīja un demonstrēja inovatīvus ēdienus un pasniegšanas veidus, pielietojot savas līdz šim apgūtās zināšanas.
No š.g. 9. līdz 12. maijam mūsu skolā realizēta Erasmus+ ienākošā eksperta vizīte, tās laikā David Lebourg dalījās savā plašajā pieredzē tēmās: zaļā domāšana skolā, inovācijas un digitalizācija. Neizpalika arī franču valodas nodarbība izglītojamiem. Nodarbības apmeklēja un jaunu pieredzi guva vairāk kā 20 Ventspils Tehnikuma darbinieki un tikpat daudz izglītojamo. Paldies pedagoģēm Odarkai Kukitei un Varvarai Sproģei par atvērto stundu vadīšanu elektrotehniķu grupām, bija aizraujošs mācību process!
Vienlaikus 11. un 12. maijā Ventspils Tehnikumu apmeklēja mūsu sadraudzības izglītības iestādes Kauņas tehniskās profesionālās apmācības centra (Kauno technologiju mokymo centras/Kaunas Education Center of Technologies) pedagogs Laimonas Kairiūkštis, kurš, izmantojot mūsu tehnikuma rīcībā esošos tehnoloģijas, guva pieredzi, kā arī dalījās savās zināšanās ar mehatronisko sistēmu jomas pedagogiem un izglītojamiem. Tika pārrunātas sadarbības idejas un jaunu projektu iespējas rudens mācību semestrim. Prieks par kopīgu jaunu ieceru plānošanu!
Netiek aizmirsts arī par pedagogu profesionālo pilnveidi, Erasmus+ kursos no 15. līdz 19. maijam aktīvi savas profesionālās prasmes un pieredzi bagātināja mūsu pedagogi Inta Tomsone un Vjačeslavs Malahovs, kuri Beļģijā (Briselē) apmeklēja kursus “Coaching in Educational Context to Reduce Early School Leaving: Practical Approaches to Early School Dropout Prevention”. Savukārt pedagoģes Anta Garbare un Kristīna Paškēviča Francijā (Chantilly) piedalījās apmācībās, pilnveidojot zināšanas tēmā “The Power of Project Based Teaching”. Katra jauna ideja un ierosinājums noder mācību procesa pilnveidošanai!
Nesen no 3 nedēļu ilgas mācību prakses Spānijā (Valensija) ir atgriezušās Ventspils Tehnikuma 7 topošās viesu uzņemšanas dienesta speciālistes no 1. un 2. kursa, kuras visu periodu atbalstīja pavadošais pedagogs Alberts Kozlovs.
“Erasmus + projekts, bija kas iepriekš nepieredzēts un jauns. Sākumā pat prātā nenāca doma piedalīties, neesmu atvērta un likās, ka angļu valodas zināšanas arī nav pietiekamas. Taču pēc tam sapratu, kāpēc gan nepamēģināt, un nenožēloju savu izvēli. Šis projekts ir ne vien tikai darba pieredze, bet arī pilsētas iepazīšana, jauni draugi un neaizmirstamas atmiņas. Šī bija mana pati pirmā darba pieredze un arī šāda veida projekta pieredze. Liekas, ka man tā bija ļoti laba, šis palīdzēja man saprast kur vēlos sevi redzēt nākotnē un ko vēlos darīt. Projekts noteikti man palīdzēja atvērties, izkāpt no komforta zonas un attīstīja manas zināšanas valodās. Lai ko sasniegtu ir jādara, baidīties nevajag! Paldies par neaizmirstamo iespēju piedalīties projektā!”
/Mona Gabriela Gorsvāne/
Paldies pedagogiem par Jūsu ieguldīto laiku skolas attīstības sekmēšanā!
Erasmus+ projektu” Nr. 2021-1-LV01-KA121-VET-000010306 un Nr.2022-1-LV01-KA121-VET-000057511 aktivitātes stiprinās Ventspils Tehnikuma kompetenci starptautisko prakšu organizēšanā, paplašinās sadarbības iespējas izglītojamo apmācībā, papildinās skolā iegūto prasmju lietošanas iespējas, veicinās izglītojamo mācību sasniegumu rezultātus.